pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 października 2018
  • wyświetleń: 2685

Paweł Sadza uhonorowany Srebrnym Medalem Powiatu Anhalt-Bitterfeld

Niemiecki powiat Anhalt-Bitterfeld odznaczył starostę Pawła Sadzę srebrnym medalem za zasługi. To pierwsze takie odznaczenie, będące równocześnie dowodem na to, że choć partnerstwo obu samorządów jest wciąż bardzo młode (umowę partnerską podpisano dwa lata temu), to prężnie się rozwija.

Srebrny Medal Powiatu Anhalt-Bitterfeld dla Pawła Sadzy - 05.10.2018 · fot. pless.pl


Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się 5 października w sali lustrzanej zamku w Kothen.

- "Nic nie jest tak silne jak idea, której czas nadszedł" - tymi słowami Victora Hugo podkreślił Uwe Schulze, starosta powiatu Anhalt-Bitterfeld, przyjaźń pomiędzy powiatami. - Sam pomysł nie wystarcza, zawsze potrzebuje ludzi, którzy dążą do jego realizacji. Paweł Sadza poczuł ducha czasu, zrozumiał nowe szanse, przyjął idee i wspólnie z nami pracuje nad jego realizacją.

- Od samego początku misją Pawła Sadzy było nawiązanie przyjaźni między powiatem pszczyńskim a powiatem Anhalt-Bitterfeld, wzmocnienie więzi polsko-niemieckiej oraz wykreowanie wspólnych strategii pozytywnego rozwoju obu powiatów. Doceniam pana Pawła Sadze nie tylko za wybitne osiągnięcia jako starosty powiatu pszczyńskiego, ale przede wszystkim jako człowieka. Jest człowiekiem przełomowym pod względem sposobu w jaki prowadzi społeczność w ideę zjednoczonej Europy i wprowadza ten projekt w życie - dodał starosta Anhalt-Bitterfeld.

- Partnerstwo powiatów pszczyńskiego i Anhalt-Bittefeld żyje dzięki takim ludziom jak pan Sadza. Jego działania wykraczają daleko poza zakres partnerstwa i wspierają wszystkie wspólne przedsięwzięcia - zaznaczył w laudacji ponownie Uwe Schulze.

- To dla mnie olbrzymi zaszczyt, ale przyjmuję to odznaczenie jako nagrodę dla całego zespołu z powiatu pszczyńskiego oraz z powiatu Anhalt-Bitterfeld. To jest cudowne, że spotkaliśmy tu ludzi, którzy otwarli się na nas. Ludzi, dzięki którym czujemy się tu jak w swoim powiecie - odpowiedział starosta pszczyński, Paweł Sadza, starosta pszczyński.

Starosta wpisał się również do księgi pamiątkowej. "Radością jest cieszyć się ze wspólnego sukcesu, który jest dziełem nas wszystkich Razem" - napisał.

Równocześnie, w dowód owocnej współpracy powiat pszczyński odznaczył starostę Anhalt-Bitterfeld statuetką Żubra Starosty Pszczyńskiego, najwyższym wyróżnieniem powiatowym.

- Żubr jest symbolem siły, spokoju, poszanowania dla natury, historii i wszystkiego tego, co zwie się potęgą. Uwe, ze szczerego serca przyjmij tę nagrodę pamiętając, że łączy nas nie tylko partnerstwo, ale przede wszystkim przyjaźń. Najpiękniejsze w naszej współpracy jest to, że obie strony w równy sposób angażują się w partnerstwo - mówił Paweł Sadza.

Powiat pszczyński i powiat Anhalt Bitterfeld nawiązały współpracę już w 2015 roku. Umowę partnerską podpisano 16 maja 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Zrealizowanych zostało już wiele wspólnych projektów, dzięki którym wiele różnorodnych grup wyjechało na wzajemne wymiany - strażacy, uczniowie, zespoły regionalne czy kluby sportowe. W planie są kolejne spotkania.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.