pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 15 października 2018
  • wyświetleń: 6857

39-latek jechał blisko 130 km/h w terenie zabudowanym

W ten weekend kolejny amator szybkiej jazdy musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy. 39-latek z Żor wpadł w ręce pszczyńskiej drogówki w Jankowicach na ul. Żubrów. Mężczyzna jechał na "50-tce" z prędkością prawie 130 km/h.

Prędkość, z którą jechał w piątek po południu 39-latek, wyniosła dokładnie 128 km/h. To o 78 km/h więcej od obowiązujących na ul. Żubrów 50 km/h. Te wartości zapisał zamontowany w radiowozie wideorejestrator. Policyjny samochód nie był oznakowany, więc i tym razem kierowca nie zdawał sobie sprawy z tego, że jego poczynania były rejestrowane przez urządzenie mierzące prędkość samochodów na drodze.

- Niestety, wielu kierowców w dalszym ciągu nagminnie przekracza prędkość. Pszczyńscy policjanci pełniący służbę w nowym samochodzie z wideorejestratorem, tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy, musieli interweniować blisko 500 razy. Widząc patrol drogówki w nieoznakowanym radiowozie, kierowcy każdorazowo nie kryli zaskoczenia. Nierzadko też ich zaskoczenie rosło, kiedy musieli rozstać się ze swoim prawem jazdy na 3 lub więcej miesięcy - informuje asp. sztab. Karolina Błaszczyk.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.