pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 października 2018
  • wyświetleń: 4438

32-latek podejrzany o włamania i kradzieże. Przyznał się do zarzutów

Policyjny dozór to decyzja prokuratora wobec 32-latka z Pszczyny, który jest podejrzany o kradzież z włamaniem do lokalu gastronomicznego w Goczałkowicach-Zdroju i sklepu ogólnospożywczego w Pszczynie. Mężczyźnie, poza włamaniami, zarzuca się także zniszczenie mienia wyposażenia dwóch restauracji. 32- latek może spodziewać się wyższej kary, działał bowiem w warunkach recydywy.

zatrzymanie
fot. KPP Pszczyna


Podejrzany 32-latek był już karany za podobne przestępstwa. W związku z tym, był dobrze znany pszczyńskim policjantom. Zebrany w tym tygodniu przez śledczych materiał pozwolił przedstawić mu 3 zarzuty.

Pierwszy dotyczył sierpniowego włamania do restauracji w Goczałkowicach-Zdroju i zniszczenia tam, w chuligański sposób, przedmiotów stanowiących wystrój lokalu. Zgłoszenie dotyczyło porozbijanych wazonów z kwiatami, zestawów solniczek, połamanej ławki dla klientów, skradzionej butelki piwa i strat wynoszących 8 tys. złotych.

Drugi zabroniony czyn również miał miejsce na terenie obiektu gastronomicznego w Goczałkowicach Zdroju. Tam, okazując rażące lekceważenie porządku publicznego, wybił kamieniem szyby i lustra w drzwiach wejściowych. Naraził przez to właściciela lokalu na straty sięgające 2 tys. złotych. Ostatni występek był typową kradzieżą poprzedzoną włamaniem do sklepu. Zgodnie z treścią zarzutu, podejrzany wybił szybę do jednego ze sklepów na terenie Pszczyny i po wejściu do środka, skradł piwo i wódkę o łącznej wartości 40 zł.

Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Za wskazane w protokole występki musi spodziewać się wyższej kary. Powodem tego jest powrót do przestępstwa, czyli obciążająca go recydywa. Jak wynika bowiem z kartoteki podejrzanego, jeszcze niedawno odbywał on karę więzienia za podobne przestępstwo. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.