Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 października 2018
  • wyświetleń: 5614

ZaRadna dziołcha i jej pomysły na Pszczynę

Artykuł sponsorowany:

Wygodne chodniki, oświetlone przejścia dla pieszych, a także budki z książkami w parku i przy placach zabaw - to wybrane założenia, które jako radna chciałaby realizować Katarzyna Granda, kandydatka do Rady Miejskiej w okręgu numer 2.

Katarzyna Granda
Katarzyna Granda - zaRadna dziołcha i jej pomysły na Pszczynę


- Zależy mi na tym, aby inwestycje planowane w gminie były realizowane z zachowaniem zasady tak zwanego uniwersalizmu - mówi. - Chodzi o to, że kiedy przebudowujemy chodnik, to nie możemy patrzeć tylko na to, że nie ma w nim być już dziur, ale trzeba zastanowić się czy będzie on wygodny dla matek z dziećmi, oraz osób poruszających się na wózku, albo dla osób niewidomych - dodaje. Zapewnia, że chciałaby na pewne inwestycje spoglądać "matczynym okiem".

- Sama okres podróży z dzieckiem w wózku mam już za sobą, ale doskonale wiem, co to znaczy dla mamy prowadzić wózek jedną ręką, drugą trzymać starszego malucha i starać się wjechać na wysoki krawężnik - mówi. Ważnym punktem w programie kandydatki jest także doświetlenie przejść dla pieszych.

Zadania inwestycyjne to nie jedyne założenia jej programu. Mocnym punktem są też kwestie dotyczące kultury. Planuje wspierać czytelnictwo zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. - Moim marzeniem jest, żeby w parku przy ławkach czy na placach zabaw przy osiedlach stanęły budki z książkami i gazetami - mówi. W popularnej w wielu miastach na świecie, a także i w Polsce idei, chodzi o to, aby idąc do parku można było sięgnąć po znajdującą się w specjalnej budce darmową książkę czy gazetę. Po przeczytaniu, trzeba oddać ją z powrotem. Mile widziane jest dołożenie jakiejś swojej przeczytanej już pozycji.

Kolejny pomysł? - Zniżkowe bilety dla mieszkańców do Zagrody Żubrów i do skansenu. Rzecz praktykowana w wielu miastach w Polsce. Uważam, że nasze dzieci powinny móc oglądać żubry, kiedy chcą, a jednak nie zawsze jest to możliwe, właśnie z powodu ograniczeń finansowych rodziców - podkreśla. Zapowiada również, że jako radna będzie starała się o wprowadzenie dofinansowania do szczepionek przeciwko wirusowi HPV dla dziewczynek z terenu gminy.

Katarzyna Granda ma 34 lata. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Socjologia, ze specjalnością Dziennikarstwo oraz Zarządzanie w społecznościach lokalnych. W Pszczynie mieszka od 12 lat. Podkreśla, że to jej miejsce na ziemi. - Urzekła mnie pozytywna energia tego miasta a zwłaszcza ludzi - kreatywnych i chętnych do działania - mówi.

Katarzyna Granda
Katarzyna Granda - zaRadna dziołcha, zaRadna żona, zaRadna mama


Dzięki prawie dziesięcioletniej pracy w mediach: w "Gazecie Pszczyńskiej", "Głosie Pszczyńskim" i "Dzienniku Zachodnim" jako dziennikarka poznała specyfikę gminy i powiatu. Od blisko roku jest związana z samorządem lokalnym jako pracownik w referacie ds. obsługi osób z niepełnosprawnościami. Na co dzień jest mamą dwóch wspaniałych córek. Jak podkreśla, dzięki pracy zawodowej oraz swojej najważniejszej roli życiowej - jako mamy nie są jej obce bolączki mam z naszej gminy - kiepskie chodniki, strach o miejsce w przedszkolu, czy brak przestrzeni do zabawy w śródmieściu. Zaznacza, że jako rada chciałaby być ambasadorem dzieci i ich rodziców z terenu naszej gminy.

Katarzyna Granda, kandydatka do Rady Miejskiej w Pszczynie w okręgu nr 2: osiedle Kolonia Jasna, osiedle Śródmieście, osiedle Siedlice, osiedle Piastów

Lista KWW Ziemia Pszczyńska
Pozycja 7 (ostatnia)