pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 października 2018
  • 20 października 2018
  • wyświetleń: 14842

[WIDEO] D. Godziek triumfatorem w prestiżowych zawodach w Sydney

Dawid Godziek jako jedyny zaproszony zawodnik BMX z Europy wystartował w najbardziej prestiżowych zawodach w sportach ekstremalnych na świecie - X GAMES Sydney i zajął pierwsze miejsce w kategorii BMX Dirt! Zobaczcie niesamowity przejazd Polaka, który zapewnił mu zwycięstwo!Spośród 15 zawodników, Dawid przeszedł kwalifikacje na drugim miejscu. W wielkim finale wylądował zaplanowany przejazd już za pierwszą próbą. Polak w swoim przejeździe jako pierwszy w historii X-GAMES wykonał rotację zwaną "Twister", inaczej 720 Frontflip. Ten przejazd dał mu pierwsze miejsce, na drugim stopniu podium stanął Kyle Baldock z Australii, a na trzecim - Colton Walker z USA.

To nie koniec dobrych wiadomości - wynik Polaka zapewnia mu miejsce w finale kolejnych zawodów X-GAMES 2019 w Minneappolis (USA), gdzie będzie mógł obronić tytuł. To niewątpliwie wielki krok w przód w karierze rowerowej Dawida oraz duma dla całego kraju. - Właśnie zdobyłem medal, o którym marzyłem od dawna i czuję się mega spełniony. Teraz czas wyznaczyć sobie nowe cele - opisuje zawodnik.Dawid jest aktualnie najbardziej utytułowanym zawodnikiem BMX Dirt w Polsce i zajmuje jedną z czołowych pozycji w rankingu światowym. We wrześniu jako pierwszy człowiek na świecie wykonał poczwórny tailwhip - niezwykle trudny trick. Wyczyn Dawida obiegł media na całym świecie.

Loading...


Dyscyplina BMX cieszy się ostatnio coraz większą popularnością. Już na kolejnych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio po raz pierwszy zobaczymy dyscyplinę BMX Skatepark, co stanowi prawdziwy przełom w tym sporcie. Start Dawida na igrzyskach byłby dla niego wielkim wyróżnieniem, dającym nadzieję na dobry wynik.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.