pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 12 października 2018
  • wyświetleń: 2761

Czesław Mozil nagrywa już piosenki z pszczyńską młodzieżą

W środę, 10 października w Pszczyńskim Domu Kultury miały miejsce nagrania do pierwszego w Polsce Muzycznego Kalendarza Adwentowego.

Czesław Mozil nagrywa już piosenki z pszczyńską mł
Czesław Mozil nagrywa już piosenki z pszczyńską młodzieżą - 10.10.2018 · fot. UM Pszczyna


Uczniowie Ogniska Muzycznego w Pszczynie z sekcji gitarowej przygotowanej przez panie Jolantę Janicką i Sylwię Witułę oraz sekcji fletu przygotowanej przez panią Małgorzatę Kuś-Pytlik, nagrali z Czesławem Mozilem dwie piosenki Świąteczno-Bożonarodzeniowe autorstwa muzyka, które tworzą cykl dwudziestu czterech piosenek w muzycznym kalendarzu adwentowym.

W listopadzie odbędą się nagrania wideo do projektu artystycznego "Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości" wraz z uczniami Ogniska Muzycznego w Pszczynie oraz wychowankami Domu "Kulejących Aniołów".

Projekt jest społeczną akcją edukacyjno - kulturową mającą na celu zachęcenie dzieci do nauki śpiewu i gry na instrumentach, popularyzowanie edukacji muzycznej oraz stanowiącą symboliczny wyraz uznania dla nauczycieli muzyki oraz rodziców wspierających dzieci w realizacji muzycznych pasji.

Muzyczny Kalendarz Adwentowy realizowany jest charytatywnie na rzecz Domu "Kulejących Aniołów" przy współpracy Ogniska Muzycznego w Pszczynie, Muzeum Zamkowego w Pszczynie oraz Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.