pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 października 2018
  • wyświetleń: 15372

[ZDJĘCIA LOTNICZE] Budowa bazy sportowej Akademii Łukasza Piszczka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Łukasz Piszczek" podaj

W Goczałkowicach trwa budowa bazy sportowej Fundacji Akademia Łukasza Piszczka. W ramach inwestycji powstaną trzy boiska, trybuny, a także zaplecze dla sportowców korzystających z obiektów.

Budowa akademii Łukasza Piszczka w Goczałkowicach-Zdroju - 08.10.2018 · fot. FlyAndWatch


W poniedziałek Łukasz Piszczek osobiście wbił pierwszą łopatę pod budowę bazy sportowej w Goczałkowicach-Zdroju. Miało to jednak wymiar wyłącznie symboliczny, bo prace rozpoczęto już kilka tygodni temu.

Efekty prowadzonych robót są już widoczne. Ostatecznie w miejscu dotychczasowego kompleksu zostaną wybudowane: boisko główne z trawy naturalnej (hybrydowej) o wymiarach zewnętrznych 115x74m (pole gry 105x68m) wraz z infrastrukturą, boisko treningowe z trawy naturalnej (hybrydowej) o wymiarach zewnętrznych 115x74m (pole gry 105x68m) wraz z infrastrukturą oraz boisko treningowe z trawy sztucznej o wymiarach zewnętrznych 81x63m (pole gry 75x60m) wraz z infrastrukturą.

Budowa akademii Łukasza Piszczka w Goczałkowicach-Zdroju - 08.10.2018 · fot. BM, Oskar Piecuch / pless.pl


Ponadto przy boisku głównym zaprojektowano trybunę o pojemności w sumie dla 304 osób. Z kolei przy boisku treningowym trawiastym stanie trybuna dla 200 osób. Na terenie nowego kompleksu sportowego, przy boisku ze sztuczną nawierzchnią, zaprojektowano budynek szatni z pomieszczaniami odnowy biologicznej i rehabilitacji. Z kolei budynek techniczny z pomieszczeniami przeznaczonymi na przechowywanie sprzętu dla pielęgnacji muraw oraz z pomieszczeniami dla obsługi technicznej obiektu przewidziano w północno-zachodniej części działki na północ od boiska głównego.

Dodatkowo, na terenie objętym inwestycją zlokalizowano 10 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. W ramach inwestycji projektuje się także zjazd z ul. Krzyżanowskiego.

Warto odnotować, że zespół boisk piłkarskich oraz obiekty zaplecza będą modernizowane i rozbudowywane dzięki dotacji w ramach "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - edycja 2018" Ministerstwa Sportu i Turystyki.

BM, Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Łukasz Piszczek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Łukasz Piszczek" podaj