pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 października 2018
  • wyświetleń: 10202

Kierowca Mercedesa pędził 136km/h w terenie zabudowanym

43-letni mieszkaniec Tarnowa pędził w terenie zabudowanym, na ulicy Pszczyńskiej w Górze z prędkością 136 km/h. Kierowca Mercedesa zatrzymany został przez nieoznakowany radiowóz. W rezultacie będzie musiał się pożegnać z prawem jazdy na trzy miesiące.

- Pomimo wielu ostrzeżeń policjantów w dalszym ciągu kierowcy zapominają o obowiązujących w terenie zabudowanym przepisach i związanych z tym konsekwencjach - informuje Komenda Powiatowa policji i przytacza przykład z wtorku (po godzinie 17.00), gdy w ręce mundurowych wpadł kolejny amator szybkiej jazdy.

Kierowca mercedesa jechał ul. Pszczyńską w Górze, mając na liczniku 136 km/h. Pędził wzdłuż wiejskich zabudowań, znacznie przekraczając obowiązującą tam dozwoloną prędkość.

- Droga wojewódzka 933 przecina Górę na dwie części. Na tym odcinku drogi kierowcy muszą zwolnić do 50 km/h. Spowodowane jest to m.in. ruchem pieszych, w szczególności dzieci idących do szkoły. Nie bez znaczenia pozostają także liczne w tym miejscu budynki mieszkalne - przypominają mundurowi.

Wyjątkowo niebezpieczne było więc zachowanie na drodze przejeżdżającego tamtędy 43-letniego kierowcy mercedesa z Tarnowa. Policjanci zmierzyli prędkość z jaką się poruszał i okazało się, że jechał za szybko o 86 km/h!

Mundurowi w pierwszej kolejności zatrzymali jego samochód, a następnie jego prawo jazdy. W najbliższym czasie wydana zostanie przez starostę decyzja, zgodnie z którą przyjdzie niesfornemu kierowcy rozstać się ze swoim prawem jazdy na 3 miesiące.

- Jest to kolejne wykroczenie drogowe zarejestrowane przez patrol drogówki poruszający się po drogach powiatu w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem. Warto zaznaczyć, że w przeciągu 3 ostatnich miesięcy, wymienione urządzenie zarejestrowało aż przeszło 400 podobnych wykroczeń - opisuje KPP Pszczyna.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.