pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 października 2018
  • wyświetleń: 13131

Kampania wyborcza trwa: banery, plakaty, ulotki i wata cukrowa

Kampania wyborcza w Pszczynie trwa w najlepsze! Kandydaci prześcigają się w pomysłach, by przekonać do siebie wyborców przed 21 października. Obok tradycyjnych form reklamy coraz więcej jest również spotkań z mieszkańcami. Niestety wciąż również otrzymujemy sygnały o różnego rodzaju wybrykach chuligańskich i niszczeniu materiałów wyborczych.

Kampania wyborcza na plakatach w Pszczynie - 10.10.2018 · fot. pless.pl


O tym, że wybory już blisko widać na każdym kroku. Przy pszczyńskich ulicach możemy obserwować banery różnych formatów, na których wyborcom polecają się kandydaci z niemal wszystkich ugrupowań. Chociaż tradycyjnie największe reklamy mają kandydaci na burmistrza, to i kandydaci na radnych są widoczni. Plakaty najczęściej wieszane są na płotach, słupach, tablicach, specjalnych stojakach, a nawet balkonach.

Wybory, ulotki
Ulotki kandydatów w wyborach samorządowych w Pszczynie · fot. pless.pl


W skrzynkach na listy mieszkańców gminy Pszczyna niemal codziennie pojawiają się nowe ulotki. Kandydaci reklamują się głównie poprzez nośne hasła wyborcze i programy.

Równocześnie w gminie organizowane są spotkania kandydatów z mieszkańcami. Już jakiś czas temu informowaliśmy o wizytach Dariusza Skrobola na sołectwach, gdzie wręczał mieszkańcom między innymi ramki na tablice rejestracyjne.

Kampania wyborcza Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego w Łące i w Wiśle Wielkiej - 29-30.09.2018 · fot. Grzegorz Załucki


Z kolei w minioną niedzielę na rynku kandydatka na burmistrza, Marcela Kanafek-Lewandowska oraz kandydaci PiS na radnych częstowali przechodniów watą cukrową i kawą. Najmłodsi otrzymywali baloniki.

Spotkanie kandydatów KW Prawo i Sprawiedliwość z mieszkańcami na pszczyńskim rynku - 07.10.2018 · fot. KW PiS


Oczywiście wszystkim tym spotkaniom towarzyszą rozmowy o Pszczynie i na pewno na opisanych wyżej się nie skończy. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zapowiada już następne spotkania z mieszkańcami. Pierwsze będzie dotyczyło utworzenia w naszej gminie strefy ekonomicznej. Odbędzie się ono 11 października o 18.00 w restauracji "Patio Con Gusto" i weźmie w nim udział również Barbara Piontek, zastępcą prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Drugie spotkanie z kandydatami PiS będzie miało charakter plenerowy. Odbędzie się w niedzielę 14 października od godziny 10.00 do 14.00 na terenach zielonych pomiędzy osiedlem Piastów a kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Niestety kampania wyborcza ma również swoje drugie oblicze. Niemal każdego dnia komitety informują naszą redakcję o tym, że zniszczone zostały ich reklamy zewnętrzne. Duże banery są cięte ostrymi narzędziami, a czasem zamalowywane sprayem. Zdarzają się również sytuacje, gdy zrywane są plakaty. Ofiarami tych aktów wandalizmu są wszystkie komitety wyborcze.

Zniszczony baner PPS
Jeden z wielu zniszczonych banerów wyborczych w Pszczynie · fot. KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe


Czasem otrzymujemy również i sygnały od mieszkańców i instytucji. Ci ostatni nierzadko informują, że niektóre sztaby kandydatów rozwieszają materiały wyborcze na ogrodzeniach, barierkach, latarniach, a nawet znakach drogowych bez jakichkolwiek ustaleń z ich właścicielami lub zarządcami. Tutaj tylko wypada do wszystkich zaapelować o umiar i stosowanie się do obowiązujących zasad.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.