pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 10 października 2018
  • wyświetleń: 4661

Nieopodal dworca w Pszczynie stanie Ławka Niepodległości

Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło konkurs ofert na budowę Ławek Niepodległości, które staną w każdym województwie. Wśród samorządów, które otrzymały dotację na budowę Ławki Niepodległości, znalazła się również gmina Pszczyna.

Ławka Niepodległości
Nieopodal dworca w Pszczynie stanie Ławka Niepodległości. · fot. Ministerstwo Obrony Narodowej


Pszczyńska Ławka Niepodległości zostanie postawiona na Placu Zwycięstwa i Wolności do 28 grudnia 2018 roku. Gmina Pszczyna otrzymała dofinansowanie w wysokości 30.000 złotych.

Do Ministerstwa Obrony Narodowej wpłynęły 262 oferty. Samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie, przedstawiły dokumenty wskazujące m.in. najlepszą lokalizację, plan budowy, wysokość wkładu własnego oraz propozycję nagrania dźwiękowego związanego z lokalną historią

Ławki Niepodległości upamiętnią polską państwowość, ale także będą miały walory edukacyjne oraz praktyczne. Siedząc na ławce, każdy będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ławki będą również propagowały historię poszczególnych regionów naszego kraju - dzięki nim będzie można odsłuchać Marsz Pierwszej Brygady, przemówienia Marszałka Piłsudskiego i inne nagrania.Duży nacisk postawiono na nowoczesność - pomniki będą posiadać fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, takie jak ładowarki urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi. Projekt Ławki pozwala na montaż jednego, dwóch lub większej liczby siedzisk. Ławka będzie podświetlana systemem LED.

new / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.