pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 października 2018
  • 14 października 2018
  • wyświetleń: 10422

[ZDJĘCIA] Nowe przedszkole na osiedlu Piastów tętni życiem

W środę, 10 października nowe przedszkole na os. Piastów w Pszczynie zostało oficjalnie otwarte. I choć na razie uczęszcza do niego 50 dzieci, to obiekt już tętni życiem.

Otwarcie nowego przedszkola na os. Piastów - 10.10.2018 · fot. BM / pless.pl


Uroczystość otwarcia przedszkola rozpoczęła się od przecięcia symbolicznej czerwonej wstęgi. Z tej okazji dzieci otrzymały prezenty - olbrzymiego misia, któremu nadały imię Henio, a także zabawkową koparkę. Następnie najmłodsi zaprosili zgromadzonych gości na występy artystyczne. Było dużo wierszyków i piosenek, a wydarzenie upłynęło w radosnej atmosferze.

Nie zabrakło również miejsca na podziękowania. - Chciałam serdecznie podziękować, że dzięki trafnym decyzjom władz miasta, mamy tak piękny budynek. Dzieci uczęszczające tutaj będą na pewno wspaniale, wszechstronnie się rozwijać. Jestem przekonana, że kadra pedagogiczna dołoży wszelkich starań, żeby dzieci i rodzice byli zadowoleni - mówiła Barbara Worek, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 w Pszczynie im. Juliana Tuwima.

Otwarcie nowego przedszkola na os. Piastów - 10.10.2018
Otwarcie nowego przedszkola na os. Piastów - 10.10.2018 · fot. BM / pless.pl


- Bardzo się cieszę, że w mojej kadencji to czwarte przedszkole, które otwieramy. Chciałem bardzo podziękować panu Maćkowi i Robertowi (wykonawca i architekt przedszkola - przyp. red.) - to było nie lada wyzwanie, żeby zmieścić się w czasie i w miejscu, przy tym dzisiejszym bardzo trudnym rynku budowlanym. Moje podziękowania kieruję także dla pani burmistrz Sopot-Zembok i pana burmistrza Wanota oraz dla pani Moniki za to, że nadzorowaliście każdy etap budowy i efekty tej pracy tutaj widać - dziękował burmistrz Dariusz Skrobol. - W tym przedszkolu czuć serce i to jest najważniejsze. Życzę wszystkim, aby każdy dzień w przedszkolu był tak radosny jak ten dzisiejszy. Dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do tego, że mogliśmy się dzisiaj tu spotkać i tak dobrze czuć - dodał.

Otwarcie nowego przedszkola na os. Piastów - 10.10.2018
Otwarcie nowego przedszkola na os. Piastów - 10.10.2018 · fot. BM / pless.pl


Obecnie do przedszkola uczęszcza 50 dzieci z budynku dawnej filii PP2 przy ulicy Poniatowskiego. Docelowo w filii znajdzie opiekę 150 maluchów w wieku przedszkolnym, w sześciu niezależnych salach z zapleczem sanitarnym oraz bezpośrednim wyjściem na plac zabaw. Od 1 września 2019 roku filia stanie się samodzielnym przedszkolem.

Koszt rozbudowy sieci przedszkoli w latach 2014-2018 wyniósł 11,7 mln złotych. Na budowę przedszkola na osiedlu Piastów gmina Pszczyna przeznaczyła 4 100 456,79 złotych.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.