pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 października 2018
  • wyświetleń: 4148

Szkoła w Porębie będzie miała salę gimnastyczną - są już środki!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Porębie" podaj

Prawie milion złotych otrzyma gmina Pszczyna na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie. Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Sala gimnastyczna w Porębie to temat każdego spotkania z mieszkańcami Poręby. Jest to ostania szkoła w gminie, która nie posiada swojej sali gimnastycznej. Warto nadmienić, że ostatnia sala wybudowana została w Rudołowicach w 2011 roku.

- Dzięki mojej decyzji o utworzeniu Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego pojawiła się możliwość, aby mieszkańcy Poręby złożyli wniosek o projekt sali. Jednym z inicjatorów winsoku był radny Stanisław Goraus.
Wówczas pomimo burzliwej dyskusji w Radzie Miasta zdecydowaliśmy o tym, iż wyrażamy zgodę na dopuszczenie projektu na zaprojektowanie sali, wiedząc że konsekwencją tego będzie potrzeba zabezpieczania środków finansowych na jej budowę. Od tego momentu rozpoczęliśmy poszukiwania funduszy zewnętrznych, najpierw u Marszałka Województwa Śląskiego a następnie w Ministerstwie Sportu. Osobiście kilkakrotnie odwiedziłem Ministerstwo. Spotkałem się również z Wiceministrem Janem Widerą podczas Śląskich Smaków w Pszczynie, gdzie rozmawialiśmy o dofinansowani boiska sportowego w Łące, budowie sali gimnastycznej w Porębie oraz remoncie stadionu miejskiego. Dziś śmiało mogę powiedzieć, że dwa z 3 projektów znalazły akceptację w ministerstwie
- powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Ogromne zaangażowanie mieszkańców przekonało radnych do tego, aby wprowadzić do budżetu gminy środki finansowe w ramach PBO na realizację projektu sali.

Wniosek o dofinansowanie merytoryczny referat funduszy europiejskie wraz z dokumentacją techniczną i pozwoleniem na budowę złożył w ministerstwie w 1 kwartale 2018 roku. Został on pozytywnie oceniony czego efektem jest plan dofinansowania budowy sali. Gmina Pszczyna otrzyma na ten cel 989700 zł.

ups / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Porębie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Porębie" podaj