pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2018
  • 8 października 2018
  • wyświetleń: 15898

[FOTO] Rozpoczęła się budowa ronda u zbiegu ulic Słonecznej i Dobrawy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy" podaj

W ostatnich dniach rozpoczęły się prace związane z budową ronda przy skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej, Słonecznej i Dobrawy. To kolejny z etapów przebudowy, której koszt opiewa na kwotę ponad 7 mln zł.

Przebudowa ulicy Słonecznej - 5.10.2018 · fot. pless.pl


Przebudowa ulic Słonecznej i Dobrawy wraz z budową ronda to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych tej kadencji. - To podstawowe założenie mojego programu wyborczego dla tej części miasta. Zależało mi na tym, aby zaprojektować także ścieżkę rowerową, która będzie zbiegała się ze ścieżką łączącą zaporę w Goczałkowicach z centrum miasta, w budowie której również partycypowała gmina Pszczyna - podkreśla Dariusz Skrobol.

Kompleksowa przebudowa największych ciągów komunikacyjnych dwóch osiedli: Piastów i Kolonia Jasna będzie kosztowała ponad 7 mln zł.

Układanie asfaltu na ul. Słonecznej w Pszczynie - 29.08.2018 · fot. Arkadiusz Gardiasz / Kolonia Jasna


Przypominamy, że docelowo na ul. Słonecznej wykonana zostanie m.in. nowa konstrukcja dwóch jezdni o szerokości 5,5m każda, na którą składać się będzie pas ruchu o szerokości 3m oraz pas postojowy o szerokości 2,5m. Wzdłuż przedmiotowej ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2m. Po drugiej stronie ścieżkę rowerową o szerokości 2m odsuniętą od jezdni o 0,75m oraz chodnik o szerokości 1,5m.

Inwestycja obejmuje także ul. Dobrawy, gdzie zaprojektowana jezdnia będzie miała szerokość 7m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1 m do 3,75m przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2m.

Odcinek trzeci całego przedsięwzięcia obejmuje część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi 0,1km Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8m ulepszonymi kostką betonową.

Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg "Drogopol" z Katowic. Na ich realizację Urząd Miejski przeznaczy 7.225.077,07 zł. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to wrzesień 2019 r.

Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy" podaj

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.