pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 października 2018
  • 17 października 2018
  • wyświetleń: 4050

Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów w Pszczynie

W miniony weekend obchodziliśmy Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów przypadający jak co roku w drugą sobotę października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na opiekę paliatywną, podniesienie świadomości społecznej na temat misji hospicjów, a także pozyskiwanie funduszy na wsparcie i rozwój opieki hospicyjnej i paliatywnej.

Koncert pt. "Ja to widzę w kolorze płomienia" - 14.10.2018 · fot. UM Pszczyna


Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie zainicjowało trzy akcje, by uczcić ten wyjątkowy dzień. W środę po wieczornej mszy w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego zainaugurowało akcję "Znaki nadziei" - w sadzeniu cebulek żonkili wzięli udział parafianie, zaproszeni goście i wolontariusze hospicjum. W sobotę odbyła się trzecia edycja Nocnego Biegu po Pszczynie, a w niedzielę charytatywny koncert w Pszczyńskim Centrum Kultury.

O godzinie 17.00 byliśmy świadkami fantastycznego koncertu pt. "Ja to widzę w kolorze płomienia" w wykonaniu artystów inicjatywy "Krakowskie Przedmieście" z Krakowa. Program koncertu powstał z okazji beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. Przybliża on postać błogosławionej i niezwykle pojmowaną przez nią misję pielęgniarki i opiekunki. Osią koncertu były fragmenty jej "Pamiętnika", film "Świadkowie" z wypowiedziami przyjaciół i uczniów Chrzanowskiej oraz piosenki do wierszy wybitnych współczesnych poetów nurtu sacrum. Cały dochód ze sprzedaży biletów został przekazany na budowę Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

Zanim jednak na scenie pojawili się artyści, przedstawiciele pszczyńskiego hospicjum podziękowali wszystkim zaangażowanym w niesienie pomocy. Wręczono również statuetki wykonane przez Annę Skrzypiec, wolontariuszkę, a zarazem artystkę, która jest autorką medali na Nocny Bieg po Pszczynie dla Hospicjum. Statuetki otrzymali: burmistrz Dariusz Skrobol, Jacek Jucha, Henryk Spek z rodziną oraz Leszek Pławecki, który odebrał również wyróżnienie w imieniu nieobecnych Zdzisława Spyry i Piotra Łapy - organizatorów biegu.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.