pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 października 2018
  • wyświetleń: 6484

Czesław Mozil zaśpiewa świąteczne piosenki z dziećmi z Pszczyny

Na przełomie października i listopada 2018 roku w Pszczynie realizowany będzie projekt artystyczny "Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości" wraz z uczniami Ogniska Muzycznego w Pszczynie oraz wychowankami Domu "Kulejących Aniołów". W ubiegłym tygodniu Czesław Mozil spotkał się z burmistrzem Dariuszem Skrobolem.

Czesław Mozil nagra świąteczne piosenki z dziećmi
Czesław Mozil nagra świąteczne piosenki z dziećmi z Pszczyny · fot. UM Pszczyna


Projekt jest społeczną akcją edukacyjno - kulturową mającą na celu zachęcenie dzieci do nauki śpiewu i gry na instrumentach, popularyzowanie edukacji muzycznej oraz stanowiącą symboliczny wyraz uznania dla nauczycieli muzyki oraz rodziców wspierających dzieci w realizacji muzycznych pasji.

Wyróżnieni uczniowie Ogniska Muzycznego w Pszczynie (klasa gitary i fletu poprzecznego) nagrają z Czesławem Mozilem dwie piosenki Świąteczno-Bożonarodzeniowe autorstwa muzyka, które tworzą cykl dwudziestu czterech piosenek w muzycznym kalendarzu adwentowym.

Projekt realizowany będzie charytatywnie na rzecz Domu "Kulejących Aniołów" przy współpracy Ogniska Muzycznego w Pszczynie, Muzeum Zamkowego w Pszczynie oraz Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.