pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 października 2018
  • 6 października 2018
  • wyświetleń: 4533

W Pawłowicach ruszyła gminna wypożyczalnia rowerów

Miłośnicy rowerów z Pawłowic mogą korzystać z 20 gminnych jednośladów zlokalizowanych w pięciu punktach postojowych na terenie gminy - obok eko targu i centrum przesiadkowego, lodowiska, Gminnego Ośrodka Sportu, inhalatorium oraz na parkingu przed kościołem św. Mikołaja w Warszowicach. 1 października ruszyła gminna wypożyczalnia rowerów, w ramach tzw. systemu GeoVelo.

W Pawłowicach ruszyła gminna wypożyczalnia rowerów - 2.10.2018 · fot. UG Pawłowice


Rowery działają dzięki aplikacji, którą należy ściągnąć na swój telefon ze sklepu internetowego Google Play lub AppStore. Z jej pomocą znajdziemy wszystkie aktualne miejsca postoju rowerów, sprawdzimy ile z nich jest aktualnie dostępnych, a następnie otworzymy zamek roweru i ruszymy w drogę. Jednoślady zostały zaprojektowane w ramach tzw. czwartej generacji, co oznacza, że nie wymagają one stacji dokujących, a cały system jest bardzo elastyczny i można go odpowiednio modyfikować w zależności od potrzeb mieszkańców.

1 października harcerze z 14. Wielopoziomowej Drużyny Ratowniczej im. Krysi Niżyńskiej, pracownicy urzędu gminy, wójt Franciszek Dziendziel oraz przewodniczący Rady Gminy Aleksander Szymura rozwieźli 20 rowerów gminnych do punktów postojowych. Rowerami będzie można podróżować na terenie całej gminy, wykorzystując m. in. ścieżki i trasy rowerowe oraz zostawić w innym miejscu postojowym niż to, z którego rower wypożyczyliśmy. Każdy rower jest także wyposażony w urządzenie pozwalające na jego bieżącą lokalizację, elektroniczny zamek z modułem GPS oraz modułem transmisji danych, zintegrowane światło przednie oraz światło tylne zasilane z dynama, opony nieulegające przebiciom, mały przedni bagażnik, nóżkę, dzwonek oraz komfortowe, regulowane siodełko. Dzięki modułowi GPS kradzież roweru będzie niemożliwa.

W Pawłowicach ruszyła gminna wypożyczalnia rowerów - 2.10.2018
W Pawłowicach ruszyła gminna wypożyczalnia rowerów - 2.10.2018 · fot. UG Pawłowice


Po aktywacji aplikacji na telefonie, należy wnieść opłatę rejestracyjną w wysokości 10 zł. Opłata za wypożyczenie roweru wyniesie 1,50 zł za 30 minut, 3 zł za godzinę lub 9 zł za cały dzień. System oferuje również możliwość wykupienia abonamentu miesięcznego za 49 zł, trzymiesięcznego za 99 zł lub sezonowego za 199 zł. Więcej szczegółowych informacji jak uruchomić system GeoVelo można znaleźć na stronie www.geovelo.pl.

Rowery są elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej Gminy Pawłowice na rzecz przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach, zachęcającej mieszkańców do rezygnacji z picia alkoholu i wyboru nowego sposobu przemieszczania się po terenie gminy. Dlatego na ramach rowerów zostało umieszczone hasło "Z alkoholu rezygnuję - rowerem trasy pokonuję".

- Ten sam system z powodzeniem sprawdza się już w Żorach i Rybniku. Teraz pora na Gminę Pawłowice. Zachęcamy do korzystania z rowerów, promowania trzeźwości na drogach oraz dzielenia się swoimi opiniami na ich temat na naszym fanpage na Facebooku. Jeżeli projekt gminnej wypożyczalni rowerowej spełni oczekiwania mieszkańców, w przyszłości zwiększymy ilość rowerów i punktów postojowych w innych sołectwach - zapewniają urzędnicy.

W Pawłowicach ruszyła gminna wypożyczalnia rowerów - 2.10.2018
W Pawłowicach ruszyła gminna wypożyczalnia rowerów - 2.10.2018 · fot. UG Pawłowice

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.