pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 października 2018
  • wyświetleń: 3353

Urząd Gminy w Kobiórze apeluje o właściwą opiekę nad psami

Urząd Gminy w Kobiórze zaapelował do właścicieli psów o zapewnienie swoim zwierzętom opieki i stały nadzór, a przede wszystkim niedopuszczenie do przebywania zwierzęcia bez dozoru poza nieruchomością.

Apel został wystosowany po skargach mieszkańców, którzy alarmowali o psach pozostających bez opieki na ulicach i w miejscach użyteczności publicznej. Urząd przypomina, że w takich przypadkach zwierzęta będą wyłapywane i odwożone do schroniska.

Urząd przypomina, że na tereny użyteczności publicznej i w miejscach publicznych psy mogą być wyprowadzane tylko na smyczy, a agresywne - dodatkowo w kagańcach. Ponadto osoby utrzymujące psy i inne zwierzęta domowe mają obowiązek nie dopuszczać do zakłócania przez nie spokoju innym użytkownikom nieruchomości oraz nieruchomości sąsiednich. Obowiązkiem właścicieli jest też sprzątanie i usuwanie odchodów pozostawionych przez te zwierzęta na trawnikach, chodnikach, alejkach spacerowych i innych miejscach przeznaczonych do wspólnego użytku.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.