pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 października 2018
  • wyświetleń: 2060

[ZDJĘCIA] Siatkarki i dzielnicowi o bezpieczeństwie młodzieży

III edycja projektu bielskich siatkarek, pszczyńskich policjantów i przedstawicieli katowickiego WORD-u zyskuje coraz większą rzeszę młodych sympatyków bezpiecznego kibicowania. Celem tego edukacyjnego przedsięwzięcia jest przygotowanie młodzieży do świadomego, kulturalnego i bezpiecznego uczestnictwa w imprezach sportowych. Spotkania z dzielnicowymi i siatkarkami to także czas dobrej zabawy i profilaktyka z odblaskami w tle.

Siatkarki i dzielnicowi o bezpieczeństwie młodzieży - 09.2018 · fot. KPP Pszczyna


Akcentowanie szacunku i tolerancji wobec innych kibiców, podkreślanie wzorców kulturalnego, a przede wszystkim bezpiecznego uczestnictwa w imprezach sportowych były głównymi tematami wykładu przygotowanego dla gimnazjalistów z Kobióra. Siatkarki i policjanci przede wszystkim zwrócili uwagę na zagrożenia, jakie mogą wystąpić na obiektach sportowych podczas imprez masowych. Wskazali te, które mogą pojawić się podczas międzynarodowych zmagań sportowców.

Dodatkowo, przećwiczyli z młodzieżą sprawne oraz prawidłowe zgłaszanie zdarzeń. Przy tej okazji nie zapomniano o bezpiecznym zachowaniu podczas drogi na stadion czy halę sportową. Tu, siatkarkom posłużyły do tego odblaski i ich ich sportowy autorytet. Osobiście wręczyły każdemu z uczniów fluorescencyjny pasek, co stanowiło dla tak młodych osób duże wyróżnienie.

Akcja zakłada kolejne spotkania w szkołach powiatu pszczyńskiego. Realizowana jest również na terenach powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Potrwa do końca roku szkolnego. Jej finał spodziewany jest więc w czerwcu 2019 r. Dotychczasowe edycje spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony dyrekcji szkół, uczniów, jak i nauczycieli.

Taka edukacja dzieci i młodzieży w kwestiach sportowego stylu życia, bezpieczeństwa najmłodszych na drodze oraz podczas imprez masowych z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Co do tego nie mają wątpliwości biorący udział w projekcie policjanci, specjaliści z katowickiego WORD-u, doświadczone w tym zakresie bielskie siatkarki, a także dyrektorzy kolejnych, zgłaszanych do projektu szkół.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.