pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 1 października 2018
  • 8 października 2018
  • wyświetleń: 26995

Przy Pszczynce powstanie nowy budynek usługowo-biurowy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj

W centrum Pszczyny, w granicach zabytkowego układu urbanistycznego powstanie nowy budynek wielofunkcyjny. W ostatnich tygodniach architekt wykonujący projekt dla tej inwestycji podzielił się w mediach społecznościowych wizualizacjami.

Wizualizacja budynku usugołwo-biurowego przy Pszczynce - 08.2018 · fot. PSC Architektura


Budynek będzie posiadał dwie kondygnacje usługowo-biurowe i taras użytkowy na dachu, umożliwiający podziwianie panoramy starego miasta lub parku. Wygląd obiektu został zdeterminowany przez lokalizację i sąsiedztwo zabytkowej tkanki miejskiej. Północna elewacja wznosi się na trzy kondygnacje w celu zrównania wysokości z sąsiadującym budynkiem i próbą domknięcia nieregularnego kwartału.

Firma PSC Architektura poinformowała, że postępowanie w sprawie wydania decyzji konserwatorskiej dla tej inwestycji w Pszczynie trwało prawie cztery lata. - W międzyczasie koncepcja ewoluowała kilkukrotnie, spotykaliśmy się z dużym oporem Konserwatora Zabytków i lokalnych aktywistów. Tym bardziej cieszymy się, że wygraliśmy! - informuje architekt i dodaje, że będzie to pierwsza nowoczesna inwestycja w strefie ochrony konserwatorskiej w naszym mieście.

Nieruchomość przy parkingu przy Pszczynce
Nieruchomość przy parkingu przy Pszczynce (obecnie) · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- Zawsze będziemy bronić swojego stanowiska, żeby projektować w duchu współczesności, ale jednocześnie z poszanowaniem zabytków. Wielkie podziękowania dla inwestora za zaufanie i wiarę w naszą pracę. Jeszcze "tylko" pozwolenie na budowę i startujemy z inwestycją! - zapowiedziało PSC Architektura na facebooku.

Jak możemy dowiedzieć się ze strony interetowej architekta, inwestorem jest Areał Bis sp. z o.o.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Nieruchomości w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj