pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 września 2018
  • 1 października 2018
  • wyświetleń: 10221

Pszczyńska grupa biegowa zdobywa Koronę Maratonów Polski!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "firma Spot" podaj

SPOT Pszczyna - Pszczyńska grupa biegowa liczy 61 członków. Przynajmniej raz w tygodniu biegacze spotykają się, by razem trenować. Okazuje się, że robią to nie tylko dla zdrowia i lepszego samopoczucia, ale także, by zdobyć Koronę Maratonów Polski!

SPOT Pszczyna - Pszczyńska grupa biegowa - 2015/2016 · fot. SPOT Pszczyna


Wszystko zaczęło się w marcu 2015 roku, kiedy 6-osobowy zespół rozpoczął przygotowania do Runmageddonu. Z czasem grupa ewoluowała i pojawiły się pierwsze biegi uliczne na dystansach 5 oraz 10 km. W roku 2016 SPOT Pszczyna - Pszczyńska grupa biegowa liczyła już ponad 20 członków i przemierzała
dystanse na poziomie półmaratonu, czyli 21 km i 97,5 m. Wtedy też zaczęły pojawiać się również biegi górskie na dystansie ok. 30 km, a nawet ultramaratony górskie. Rok 2017 przełożył się głównie na biegi uliczne i grupa SPOT Pszczyna osiągnęła limit ok. 60 czynnie biegających osób. W biegach ulicznych na terenie całego śląska i małopolski jednocześnie uczestniczyło ok. 30 os.

W październiku 2017 roku mocniejsza część drużyny postanowiła powalczyć o zdobycie Korony Maratonów Polski. I tak, 21 października grupa licząca 11 osób przemierzyła Maraton Poznański.

SPOT Pszczyna - Pszczyńska grupa biegowa - 2017 · fot. SPOT Pszczyna


- Aby uzyskać tytuł zdobywcy Korony Maratonów Polskich, należy ukończyć pięć maratonów: Maraton Dębno, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski, Poznań Maraton w ciągu 24 miesięcy, licząc od daty pierwszego ukończonego maratonu zgłaszanego we wniosku. Kolejność maratonów jest dowolna - tłumaczą Patrycja Porczyńska i Karolina Skotnica, założycielki SPOT Pszczyna.

Tak zaczęła się przygoda i zdobywanie kolejnych maratonów. 22 kwietnia 2018 r. SPOT Pszczyna - Pszczyńska grupa biegowa ukończyła Cracovia Maraton w składzie 10-osobowym. W niedzielę, 30 września 14 biegaczy zmierzyło się z kolejnym wyzwaniem jakim jest Maraton Warszawski. Jest to jubileuszowy bieg - 40. edycja Maratonu Warszawskiego.

- Po Maratonie warszawskim przyjdzie kolej na Maraton Dębno (kwiecień 2019) i Maraton Wrocław(wrzesień 2019) - zapowiadają Karo & Patul.

SPOT Pszczyna - Pszczyńska grupa biegowa - 2018 · fot. SPOT Pszczyna


Założycielki SPOT Pszczyna podkreślają jednak, że grupa to nie tylko Maratony. - Cały czas zachęcamy wszystkich do biegania, ponieważ na przełomie całego roku bierzemy udział w licznych biegach na dystansach 5, 10, 15, 21 km, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Z uwagi, że nasza grupa jest dość liczna biegają z nami już całe rodziny - mówią.

Wspólne treningi odbywają się 1-2 razy w tygodniu, zawsze we wtorek ok. godziny 18:00. Zdarzają się też treningi weekendowe tzn. przejazd pociągiem do Bielska-Białej czy Tychów i powrót biegiem do Pszczyny.

- Jesteśmy grupą otwartą, do której każdy może się przyłączyć. Tak więc zachęcamy do kibicowania oraz zapraszamy do wspólnego biegania - zachęcają Patrycja Porczyńska i Karolina Skotnica.

SPOT Pszczyna - Pszczyńska grupa biegowa na Maratonie Warszawskim - 30.09.2018 · fot. SPOT Pszczyna

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

firma Spot

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "firma Spot" podaj