pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 września 2018
  • wyświetleń: 7716

Podczas wywiadówek w szkole w Porębie pojawiły się ulotki wyborcze

W Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie podczas wywiadówek pojawiły się ulotki wyborcze. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy w czwartek wieczorem od jednego z rodziców uczniów uczęszczających do placówki. Również wczoraj od pszczyńskiego koła Prawa i Sprawiedliwości otrzymaliśmy list, w którym jest nawiązanie do tej sytuacji.

Szkoła Podstawowa nr 11 w Porębie
W szkole w Porębie podczas wywiadówek pojawiły się ulotki wyborcze. · fot. nadesłane przez czytelnika


- W związku z trwającą kampanią wyborczą jesteśmy strasznie zniesmaczeni. Będąc wczoraj na zebraniu rodziców w Szkole nr 11 w Porębie dostrzegliśmy na stoliku wyeksponowane ulotki wyborcze jednego z kandydatów - napisał rodzic. - Jak nam wiadomo szkoły podstawowe podlegają pod Urząd Miasta, ale nie jest chyba normalnym, że kandydat na radnego Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego promuje swój wizerunek oraz popieranego na burmistrza kandydata właśnie w szkole publicznej - czytamy w korespondencji.

W celu wyjaśnienia tej sytuacji skontaktowaliśmy się z dyrekcją placówki. Dyrektor szkoły, Lilianna Mańka potwierdziła nam, że taka sytuacja miała miejsce. Ulotki zostały przez nieustaloną osobę położone na stoliku, tuż przy wejściu do budynku. Dyrektor zaznacza, że gdy tylko informację o całym zdarzeniu otrzymali pracownicy szkoły, materiały wyborcze natychmiast zostały usunięte.

W rozmowie z naszą redakcją podkreśla, że taka sytuacja zdarzyła się tutaj po raz pierwszy i jest jej bardzo przykro z tego powodu. Niezwłocznie po zdarzeniu sprawdzono również czy ulotki nie znalazły się w innych pomieszczeniach w szkole i przedszkolu. Okazało się, że wspomniany stolik był jedynym takim miejscem.

W piątek skontaktowaliśmy się również ze Stanisławem Gorausem. To jego wizerunek widniał na opisywanych ulotkach. Radny i kandydat w zbliżających się wyborach wyjaśnia, że o sytuacji w szkole nic nie wiedział. Jak mówi, swoje materiały wyborcze pozostawia jedynie w punktach handlowych oraz o pomoc w ich rozdawaniu prosi bliskich znajomych. Nie wyklucza, że ktoś mógł celowo przenieść ulotki do szkoły, by zaszkodzić mu przed wyborami.

W międzyczasie (w czwartek wieczorem) list otwarty do naszej redakcji przesłał w imieniu Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Gaża. Zdarzenie ze szkoły jest jednym z poruszanym w nim tematów. Pełną treść przytaczamy poniżej.

List otwarty PiS Pszczyna:

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego

Prawo i Sprawiedliwości w Pszczynie, sprzeciwia się jakimkolwiek aktom wandalizmu w naszym mieście. Jednocześnie okazujemy nasze oburzenie wobec wypowiedzi Pana Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola "Brońmy się i reagujmy na agresję i wulgaryzmy. Ponownie apeluję do moich kontrkandydatów o merytoryczną kampanię!" które to uderza bezpodstawnie w dobre imię naszej kandydatki Marceli Kanafek - Lewandowskiej. Ostatnie wypowiedzi Pana Burmistrza sugerują, że w sposób bezpośredni lub pośredni nasza kandydatka bądź jej współpracownicy dokonali zniszczeń.

Ponadto prosimy o niewykorzystywanie szkół do prowadzenia agitacji co miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie, na stoliku były wystawione ulotki dwóch kandydatów w tym kandydata na burmistrza. Chciałbym także przypomnieć temat wątpliwości wokół konferencji PPS, która odbyła się w Urzędzie Miejskim 12 września 2018 roku.

Podstawa prawna: KODEKS WYBORCZY
Art. 108.
§ 1. Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej:
1) na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów;
2) na terenie zakładów pracy w sposób i formach zakłócających normalne funkcjonowanie; 3) na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej oraz oddziałów obrony cywilnej, a także skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych
. § 2. Zabroniona jest agitacja wyborcza na terenie szkół wobec uczniów.


Przewodniczący Zarządu
Grzegorz Gaża

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.