pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 września 2018
  • 30 września 2018
  • wyświetleń: 3870

Zajęcia sportowe ogólnorozwojowe dla przedszkolaków w Kuźni Talentu

Artykuł sponsorowany:

Akademia Sportu Kuźnia Talentu w tym roku będzie świętowała 3 lecie swojej działalności. Regularne zajęcia dla przedszkolaków cieszą się niezmierną popularnością wśród dzieci i rodziców o czym świadczy fakt, iż w niektórych lokalizacjach są już listy rezerwowe.

Kuźnia talentu
Zajęcia sportowe ogólnorozwojowe dla przedszkolaków w Kuźni Talentu


Cieszymy się bardzo, iż świadomość rodziców jest coraz większa a dzieci przedszkolne chcą spędzać czas wybierając aktywność ruchową.

Proponujemy zajęcia atrakcyjne dla przedszkolaków, zajęcia trwają 60 min i mają 4 cele :
  • kształtować koordynację ruchową u dzieci w postaci różnorakich torów przeszkód i zadań koordynacyjnych,
  • uczyć podstawowych elementów technicznych w różnych dyscyplinach zespołowych jak i indywidualnych, takich jak koszykówka , siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna a także gimnastyka czy lekkoatletyka,
  • kształtujemy postawy takie jak współpraca w grupie, dialog, szacunek do rówieśników poprzez wiele zabaw ruchowych dostosowanych do wieku dzieci,
  • uczymy podstawowych słów w języku angielskim stosowanych w grach i zabawach ruchowych.


Zajęcia skierowane są głównie dla przedszkolaków, mamy też grupy z klas 1-3 oraz dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola.

Wszyscy trenerzy są zgodni, że bez fundamentu ogólnej sprawności nie zbudujemy zawodnika na dobrym poziomie z żadnej dyscypliny. Koordynacja jak i motywacja do uprawiania sportu u dziecka to najważniejsza cecha i nad nią musimy przede wszystkim pracować.

Nie jesteśmy konkurencją dla żadnych klubów piłkarskich czy innych organizacji sportowych, wręcz przeciwnie współpracujemy z klubami, a dzieci w wielu przypadkach uczęszczają do nas, aby uzupełniać braki w ogólnej sprawności fizycznej. Odkrywamy predyspozycje u dzieci, sami polecamy i wysyłamy do pobliskich klubów, jeśli dziecko przejawia niezwykłe zdolności. Pomagamy rodzicom w podjęciu decyzji o dalszej drodze dziecka w sporcie.

Nasza Akademia to również Akademia wartości, które cały czas staramy się przekazywać najmłodszym. Stawiamy na relację z dzieckiem, nie stosujemy metod autorytarnych, dajemy dziecku możliwości wypowiedzenia się na każdy temat, pogłębiamy wyobraźnię dziecka, a nie zabijamy jej poprzez komunikację zamkniętą. Wizja naszej Akademii to zarówno sprawność fizyczna, ale i silne podejście relacyjne, gdzie dziecko czuję się potrzebne, dowartościowane oraz ma poczucie bezpieczeństwa.

Organizujemy również corocznie kolonie naturalne na Hali Boraczej, które cieszą się dużą popularnością, gdyż dzieci mają zajęcia z wykorzystaniem naturalnych form, siano, błoto, kamienie, las - to tylko niektóre atrakcje jakie czekają dzieciaki w górach. Pensjonat na szczycie jest świetnym miejscem do wypoczynku dla dorosłych, którzy również uczestniczą ze swoimi dziećmi.

Zdjęcia kolonii naturalnych 2018 dostępne są na stronie: drive.google.com/drive/folders/1lHhVHeAYKFopCCqh0DQhVsgyNJrdkjyu

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia również naszego profilu na facebooku Kuźnia Talentu i zaproszenie nas do znajomych, a także do polubienia naszego fanpage Akademia Sportu Kużnia Talentu.

Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.kuznia-talentu.pl, gdzie można poczytać o prowadzących zajęcia i nie tylko. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania zapraszamy do zadawania pytań zarówno na facebooku poprzez prywatną wiadomość i pod numerem telefonu 781693183 (Łukasz).

Harmonogram zajęć w roku szkolnym 2018/2019:

Kuźnia talentu