pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 września 2018
  • wyświetleń: 7263

305 km biegu po górach, by wesprzeć Hospicjum św. Ojca Pio

W czwartek, 27 września rozpocznie się Beskid Ultra Trail 2018, najdłuższy górski bieg w Polsce. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 305 kilometrów. Wśród nich, już po raz drugi, pojawi się pszczynianin, Leszek Pławecki, który poprzez udział w biegu chce wesprzeć Hospicjum św. Ojca Pio.

Leszek Pławecki wielokrotnie startował w ultramara
Leszek Pławecki wielokrotnie startował w ultramaratonach na terenie kraju i Europy · fot. archiwum prywatne


- Drugie podejście. Rok temu piękna przygoda skończyła się na Przełęczy Glinka na 153 km, dokładnie w połowie dystansu. Teraz znowu biegnę dla Hospicjum i proszę o szczere deklaracje wpłat symbolicznej "złotówki" za każdy pokonany kilometr tego potwora. Wysyłacie swoje deklaracje bezpośrednio na maila: pio@hospicjumojcapio.pless.pl z dopiskiem "Bieg Leszka". W imieniu Hospicjum wielkie dzięki i trzymajcie za mnie kciuki - zachęca Leszek Pławecki.

Leszek Pławecki wielokrotnie startował w ultramara
Leszek Pławecki wielokrotnie startował w ultramaratonach na terenie kraju i Europy · fot. archiwum prywatne


Trasa Beskid Ultra Trail 2018 rozpoczyna się w Szczyrku. Następnie zawodnicy zameldują się w Porąbce, Suchej Beskidzkiej, Zawoi, skąd pobiegną na Babią Górę. Pokonując szczyty Beskidu Żywieckiego udadzą się na Wielką Raczę. Punktem na trasie będzie również Zwardoń, skąd biegacze udadzą się w kierunku Beskidu Śląskiego. Ostatnim szczytem będzie Skrzyczne i finisz w amfiteatrze w Szczyrku. Organizatorzy biegu wyznaczyli limit 76 godzin. W tym czasie biegacze zmierzą się z 15770 m przewyższeń. Warto dodać, że na bieżąco można śledzić bieg uczestników - but2018.legendstracking.com/

Pszczynianin, Leszek Pławecki przebiegnie 305 km,
Pszczynianin, Leszek Pławecki przebiegnie 305 km, żeby wesprzeć Hospicjum Ojca Pio


Leszek Pławecki jest również jednym ze współorganizatorów Biegu Nocnego po Pszczynie. W tym roku zawody zorganizowane zostaną 13 października. Wszystkie wpłaty wpisowe są bezpośrednio przekazywane na konto Hospicjum.

Leszek Pławecki wielokrotnie startował w ultramara
Leszek Pławecki zdobywa szczyty dla Hospicjum · fot. archiwum prywatne

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.