pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 września 2018
  • wyświetleń: 15938

Kampania wyborcza sięgnęła dna: wulgarny napis na osiedlu Piastów

Kampania wyborcza w Pszczynie osiągnęła poziom, jakiego nigdy w naszym mieście nie było. Niestety, nie chodzi o jakość debaty, ale akty wandalizmu, do których doszło w ostatnich dniach. W weekend - o czym pisaliśmy - uszkodzona została część materiałów wyborczych dwóch komitetów. W nocy z wtorku na środę na jednym z murów na osiedlu Piastów pojawił się olbrzymi napis obrażający jednego z kandydatów na burmistrza.

Wandalizm
Wulgarny napis pojawił się na osiedlu Piastów w Pszczynie. Ze względu na użyte słowa jego część - jako redakcja - zdecydowaliśmy się zamazać.


Wulgarny napis umieszczony został na ogrodzeniu przy basenach nurkowych, zlokalizowanych przy ulicy Bolesława Śmiałego w Pszczynie. Podobnie jak w przypadku zniszczenia banerów, również tą sprawą zajmuje się policja. Wandalom za te wykroczenia grozi grzywna lub areszt. Świadkowie są proszeni o kontakt z Komendą Powiatową Policji (tel. 32 449-32-00).

Komentarz w tej sprawie przesłał do naszej redakcji również burmistrz Dariusz Skrobol, którego nazwisko pojawiło się na ogrodzeniu. - Pracuję w samorządzie ponad 20 lat. Nigdy dotąd nie zdarzyło się takie chamstwo jak w obecnej kampanii. Nie zgadzam się na tolerowanie wandalizmu naszego wspólnego mienia i stanowczo przeciwstawiam się wszechobecnej fali hejtu. Pszczyna i jej mieszkańcy na to nie zasługują! Brońmy się i reagujmy na agresję i wulgaryzmy. Ponownie apeluję do moich kontrkandydatów o merytoryczną kampanię!

Z tego miejsca również jako redakcja apelujemy do komitetów, kandydatów, a także wszystkich sympatyków o dyskusje merytoryczne. Jesteśmy przekonani, że o wynikach zbliżających się wyborów decydować powinny programy dla naszego regionu. W tym celu uruchomiliśmy serwis www.wybory.pless.pl, gdzie każda osoba ubiegająca się o mandat burmistrza, wójta czy radnego, może nieodpłatnie przedstawić swoje propozycje i plany dla mieszkańców.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.