pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 23 września 2018
  • 24 września 2018
  • wyświetleń: 26377

W Pszczynie poniszczono banery wyborcze, sprawą zajmuje się policja

W nocy z piątku na sobotę zniszczono banery wyborcze dwóch komitetów wyborczych, między innymi uszkodzone zostały reklamy przy rondzie św. Jadwigi w Pszczynie. Sprawą została przekazana policji.

Zniszczony baner,PPS,Dariusz Skrobol,rondo Jadwigi
Zniszczona reklama wyborcza przy rondzie św. Jadwigi · fot. KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe


Reklama zewnętrzna jest nierozłącznym elementem kampanii wyborczych. Im bliżej terminu głosowania, tym więcej będzie wielkopowierzchniowych banerów i plakatów z wizerunkami kandydatów i logami komitetów. To nieuniknione, by pokazać się wyborcom i powalczyć o lepszy wynik. Tak jest co cztery lata.

Niestety podobnie jak podczas ostatnich wyborów powtarza się również inny proceder - wandalizm. W nocy z piątku na sobotę zdewastowano kilka banerów wyborczych dwóch komitetów: Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego oraz Ziemi Pszczyńskiej. Reklama pierwszego z komitetów została częściowo wycięta, drugiego - skradziona. Do zdarzenia doszło w Pszczynie, w okolicy ronda św. Jadwigi. Sprawą zajmuje się już policja.

- W piątek powiesiliśmy pierwsze wyborcze banery wielkoformatowe, dzisiaj dwóch z nich już nie ma. Zostały zniszczone - poinformował KWW PPS i zapowiada, że w poniedziałek powiesi je po raz kolejny. - Mamy nadzieje że tym razem powiszą dłużej. Wszystkich, którzy zauważą, ze ktoś niszczy jakiekolwiek plakaty czy materiały - także innych komitetów- prosimy o zgłaszanie. Bo nie ważna jest flaga czy przynależność partyjna - ważne są zasady . Nie pozwólmy, by w Pszczynie działy się takie rzeczy. Szanujmy się nawzajem.

Podobny komunikat wystosował komitet Ziemia Pszczyńska. - Wczoraj na terenie Pszczyny rozwieszone zostały pierwsze banery kandydatów na radnych KWW Ziemia Pszczyńska. Niestety, dwa z nich zostały skradzione - powiadomił komitet. Dodał także, że wszystkie przypadki niszczenia oraz kradzieży naszych banerów będą zgłaszane policji. - Do konkurencji apelujemy o merytoryczną kampanię. Mieszkańców prosimy o pomoc - dajcie znać, gdy zauważycie, że ktoś niszczy materiały wyborcze. Nie tylko nasze - te będące własnością innych komitetów również. Jeżeli ktoś z Was widział kradzież banerów, które znajdowały się przy rondzie na ul. Katowickiej prosimy o kontakt z policją lub wiadomość na naszą facebookową stronę.

Z apelem do mieszkańców zwrócił się również burmistrz Dariusz Skrobol. - Okres kampanii wyborczej wzbudza wiele emocji. Jest to czas, gdzie każdy z kandydatów chce pokazać się z jak najlepszej strony. Niestety nie wszyscy grają fair. Niszczenie materiałów wyborczych to jeden z takich przejawów. Apeluję do wszystkich kandydatów, również na radnych o czystą i merytoryczną kampanię. Dla mnie i mojego ugrupowania Pszczyna i jej mieszkańcy są najważniejsi. Szanuję każde stanowisko, również krytyczne. Nie toleruję arogancji i wandalizmu. Kampania Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego jest pozytywna i czysta, takie standardy będziemy trzymać przez najbliższe 5 lat, czego życzę wszystkim ugrupowaniom.

Warto nadmienić, że według kodeksu wyborczego materiały wyborcze podlegają ochronie prawnej. Osoby, które dopuszczą się wandalizmu i niszczenia plakatów oraz banerów muszą liczyć się - zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń, kodeksu cywilnego, a nawet kodeksu karnego - z karą adekwatną do popełnionych czynów.

Oskar Piecuch / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.