pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2018
  • 24 września 2018
  • wyświetleń: 1693

Pawłowice: przygotowania do transmisji obrad radnych

W gminie Pawłowice trwają przygotowania do prowadzenia transmisji z sesji Rady Gminy. 18 września po raz pierwszy korzystano z indywidualnych mikrofonów.

Przygotowania do transmisji obrad radnych w Pawłowicach - 18.09.2018 · fot. UG Pawłowice


Podczas obrad Komisji Wspólnej Rady Gminy Pawłowice radni po raz pierwszy korzystali z indywidualnych mikrofonów, a obraz z sali sesyjnej można było śledzić w czasie rzeczywistym na gminnym kanale YouTube. Był on również wyświetlany na dużym ekranie.

Jak informuje Urząd Gminy, mikrofony i kamery rejestrujące obraz to zestaw konieczny, aby móc transmitować i utrwalać obraz i dźwięk podczas obrad rady gminy, jak również udostępniać transmisję w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej gminy.

Taki obowiązek nakłada na samorządy znowelizowana ustawa o samorządzie gminnym z dnia 9 maja 2018 r. Będzie on obowiązywać w nowej kadencji, jest więc jeszcze czas na przetestowanie systemu. Pierwsza próba wypadła pomyślnie.

new / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.