pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 września 2018
  • wyświetleń: 4982

Ruszył remont ul. Głównej w Goczałkowicach-Zdroju - objazdy

Powiat pszczyński rozpoczął inwestycję o wartości niemal 3 mln zł. Ul. Główna zostanie wyremontowana na odcinku prawie 1,5 km.

Ruszył remont ul. Głównej w Goczałkowicach-Zdroju
Ruszył remont ul. Głównej w Goczałkowicach-Zdroju - 09.2018 · fot. Powiat


Powiat pszczyński za ponad 2 mln 830 tys. zł remontuje ul. Główną w Goczałkowicach-Zdroju. Wykonawcą robót jest firma Eurovia Polska S.A. Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu na usuwanie skutków powodzi.

Pierwotnie powiat pszczyński otrzymał na pokrycie szkód po powodzi dofinansowanie w kwocie 1,6 mln zł r., jednak zwrócił się o zwiększenie dotacji, a ministerstwo podjęło decyzję o przyznaniu dodatkowych środków w kwocie ponad 650 tys. zł. Ostatecznie więc z budżetu państwa udało się pozyskać na tę inwestycję aż 2 mln 265 tys. zł. Pozostałą kwotę zabezpieczą samorządy - gmina Goczałkowice-Zdrój oraz powiat pszczyński.

Roboty będą polegać na remoncie nawierzchni jezdni z miejscową wymianą podbudowy na odcinku blisko 1,5 km od DK1 do skrzyżowania z ul. św. Anny, częściowym remoncie chodników, utwardzeniu poboczy, remoncie zatok postojowych, zjazdów do posesji oraz remoncie wpustów deszczowych.

Prace powinny zakończyć się do końca roku.

- Remont ul. Głównej w Goczałkowicach jest możliwy dzięki naszej skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. W ciągu kilku ostatnich lat dzięki pozyskanemu dofinansowaniu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych powiat pszczyński zrealizował ponad 50 inwestycji. Koszt wszystkich tych zadań wyniósł ponad 22 mln zł, z czego ponad 18 mln pozyskaliśmy jako dotacje z budżetu państwa. W sumie ten rok jest rekordowy pod względem inwestycji na powiatowych drogach. Zainwestujemy w infrastrukturę drogową 20 mln zł, z czego aż 15 mln zł to środki pozyskane ze źródeł zewnętrznych. Każdą wydaną z budżetu powiatu złotówkę na drogi mnożymy razy cztery - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

W związku z prowadzonymi pracami, od piątku, 21 września czasowo dla ruchu został zamknięty odcinek ul. Głównej od skrzyżowania z ul. św. Anny do skrzyżowania z łącznikiem św. Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju. Trasa objazdu: łącznik św. Jerzego, ul. Szkolna i św. Anny.

Remont ulicy Głównej w Goczałkowicach-Zdroju
Remont ulicy Głównej w Goczałkowicach-Zdroju - mapa objazdu

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.