Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 września 2018
  • 23 września 2018
  • wyświetleń: 8366

[ZDJĘCIA] W Woli budują nowy komisariat policji

Mieszkańcy gminy Miedźna niebawem będą mogli czuć się bezpieczniej, w Woli powstaje bowiem nowy komisariat policji. W czwartek, 20 września w jedną ze ścian budynku jednostki wmurowany został akt erekcyjny.

Trwa budowa komisariatu w Woli - 20.09.2018 · fot. Powiat


Inwestycja kosztować będzie prawie 2,3 mln zł, a jej inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Dwukondygnacyjny budynek powstaje przy ul. Lipowej w Woli, w pobliżu ośrodka zdrowia.

- Funkcjonariuszom dziękuję za codzienną pracę, dzięki której nasi mieszkańcy czują się bezpiecznie. To jest największa wartość. Życzę, żeby ten komisariat nie miał za dużo pracy, ale żeby tworzył poczucie bezpieczeństwa w gminie Miedźna - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Trwa budowa komisariatu w Woli - 20.09.2018
Trwa budowa komisariatu w Woli - 20.09.2018 · fot. Powiat


- Dzisiejsza uroczystość jest ważna dla lokalnej społeczności, ale również całej polskiej policji. Decyzję o tym, że otwieramy komisariat policji w Woli poprzedziły konsultacje, debaty społeczne, wsłuchaliśmy się też w głos przedstawicieli samorządu. Wszyscy mówili, że jest potrzeba, by w tym miejscu była siedziba jednostki policji - podkreślał nadinsp. Krzysztof Justyński, komendant wojewódzki policji w Katowicach.

Pod aktem podpisali się starosta pszczyński, Paweł Sadza, komendant wojewódzki policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, zastępca komendanta wojewódzkiego, insp. Piotr Kucia, wójt gminy Miedźna, Bogdan Taranowski oraz komendant powiatowy policji w Pszczynie, insp. Piotr Sidzina. Następnie dokument został wmurowany w ścianę budynku.

projekt nowego komisariatu w Woli
Projekt nowego komisariatu w Woli · fot. KWP Katowice

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.