pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 września 2018
  • wyświetleń: 2752

[ZDJĘCIA] Nowa ścieżka rowerowa w Pawłowicach ma blisko 2 kilometry

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Trzeci etap budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Wodzisławskiej zakończony. W wyniku trzech kolejnych etapów inwestycji powstało łącznie 1820 metrów ścieżki.

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach - 14.09.2018 · fot. UG Pawłowice


W piątek, 14 września, odebrano ostatni już etap budowy ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Wodzisławskiej. W roku 2015 wybudowano odcinek o długości 585 m., w 2017 r. powstało kolejnych 405 m. W tym roku powstał ostatni już odcinek o długości 830 metrów od ul. Kruczej do ul. Górniczej.

Ze względu na ukształtowanie terenu, ścieżka rowerowa na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami ul. Wodzisławskiej z ul. Górniczą została oddzielona od chodnika pasem zieleni. W miejscu zatoki autobusowej ścieżka poprowadzona została za peronem i wiatą przystankową. Na przeciwległej stronie ulicy powstał chodnik o szerokości dwóch metrów i długości 300 m, który umożliwi bezpieczne przejście z przystanku Pawłowice skrzyżowanie do stacji paliw Crab.

Wykonawcą trzeciego etapu robót była firma P.H.U. "WEKER 02" z Jastrzębia-Zdroju. Wartość inwestycji wyniosła 470 tys. zł, z czego 370 tys. zł pochodzi z budżetu gminy Pawłowice, a 100 tys. zł ze starostwa powiatowego. Dofinansowanie inwestycji przez starostwo wynika z faktu, że ul. Wodzisławska jest drogą powiatową.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj