pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 września 2018
  • 23 września 2018
  • wyświetleń: 6920

Mecz na rzecz Hospicjum św. Ojca Pio - MKS Iskra Pszczyna vs. LKS Łąka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

W niedzielę, 23 września o godzinie 16.00 odbył się mecz pomiędzy MKS Iskra Pszczyna a LKS Łąka. Derbowe spotkanie zakończyło się wygraną pszczyńskiej drużyny 2:0. Podczas wydarzenia wśród kibiców przeprowadzono kwestę na rzecz budowy Domu Ojca Pio.

Dom Ojca Pio został zaprojektowany jako nowoczesny kompleks opiekuńczo-leczniczy, w którym będzie działać hospicjum stacjonarne, hospicjum domowe, przychodnia paliatywna oraz ośrodek dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych. "Domownicy" ośrodka będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną, rehabilitacyjną, psychologiczną, będą otoczeni serdeczną troską w domowej atmosferze.

Budowa Domu Ojca Pio rozpoczęła się w 2015 r. Kompleks będzie składać się z trzech budynków. W pierwszym z nich, który już powstał, będzie działać ośrodek dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych i starszych oraz przychodnia paliatywna.

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie działa od 19 lat. Miesięcznie obejmuje opieką lekarską, pielęgniarską, psychologiczną i duchową ponad 45 chorych oraz ich najbliższych z całego powiatu pszczyńskiego. Od ubiegłego roku hospicjum prowadzi także systemową opiekę nad osobami niesamodzielnymi i starszymi w ich domach. Hospicjum prowadzi również wypożyczalnię sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj