Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 września 2018
  • wyświetleń: 1972

[ZDJĘCIA] Na osiedlu Pawłowice powstał nowy wybieg dla psów

Z inicjatywy mieszkańców Osiedla Pawłowice, w lipcu tego roku, rozpoczęto budowę wybiegu dla psów. W ubiegłym tygodniu dokonano odbioru zadania, które swym zakresem obejmowało również budowę parkingu wzdłuż ul. Polnej.

Nowy wybieg dla psów na osiedlu Pawłowice - 09.2018 · fot. UG Pawłowice


Na terenie przy ulicach Poligonowej i Polnej zabudowano urządzenia małej architektury jako wybiegu oraz placu zabaw dla psów. Do dyspozycji czworonogów będą płotki, przeskok potrójny, równoważnia oraz słupki do slalomu. Dla opiekunów zwierząt zamontowano ławki oraz kosze na śmieci i dystrybutory na torebki na psie odchody.

Prócz rosnących już drzew, nasadzono nowe m. in. śliwę wiśniową nigra, dąb czerwony, lipę szerokolistną oraz krzewy. Cały teren jest ogrodzony, a przed wejściem na wybieg znajduje się śluza, miejsce w którym należy ściągnąć psu smycz i kaganiec, a przy wyjściu ponownie założyć.

Tuż za płotem, wzdłuż ulicy Polnej powstał chodnik oraz parking na 28 miejsc postojowych, w tym dwa miejsca przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych. Całość wykonana została z kostki betonowej. Wykonawcą obu zakresu robót (wybiegu i parkingu) była firma AREX z Warszowic, a koszt inwestycji to ok. 270 tys. zł. w całości pokryty z budżetu gminy.

- Ze względu na świeżo posianą trawę, zwracamy się z prośbą do użytkowników wybiegu, aby jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie wstrzymać się z wyprowadzaniem piesków do nowo powstałego wybiegu - apeluje Urząd Gminy.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.