pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 września 2018
  • 17 września 2018
  • wyświetleń: 10490

Filip Stępniak z Pszczyny pożegnał się z programem MasterChef

Najlepsi kucharze - amatorzy w walce o tytuł polskiego "Masterchefa" przenieśli się wraz z kuchnią na Plac Szczepański w Krakowie. Wśród nich znalazł się również pochodzący z Pszczyny Filip Stępniak.

Filip Stępniak w programie MasterChef
Filip Stępniak w programie MasterChef · fot. TVN


Kucharze na swoich stanowiskach odnaleźli skrzynki pełne produktów, z których mieli za zadanie ugotować danie, które oczaruje jurorów. Ci, którzy zachwycili Anię Starmach, Magdę Gessler i Michela Morana, dostali wymarzony fartuch ze swoim imieniem.

Po skosztowaniu dania przygotowanego przez Filipa, Michel Moran zaprosił go do dogrywki. - Jesteś w stanie udowodnić że to miejsce jest dla Ciebie? Zapraszam do dogrywki - skomentował juror.

Zadaniem ośmiu uczestników, którzy dostali dodatkową szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności, było przyrządzenie makaronu z sosem. Filip zaserwował jurorom tagliatelle z cukinią w sosie limonkowo-miętowym z orzechami pinii i jajkiem w koszulce.

- To jest danie, które ma potencjał, ale potrzeba tutaj dopracowania. Efektowne jajko w koszulce nie sklei całości - skomentowała Ania Starmach.

Ostatecznie jurorzy wybrali uczestników, którzy trafili do najlepszej czternastki. Wśród nich zabrakło miejsca dla Filipa, który pożegnał się z programem MasterChef.

Loading...


21-letni Filip Stępniak nazywa siebie amatorem cukiernictwa w innym wydaniu. - Już jako dziecko miałem dwie pasje z czego pierwszą z nich był sport badminton, a drugą gotowanie. W przyszłości gdy zdobędę już większe doświadczenie oraz wiedzę, chciałbym prowadzić warsztaty dla ludzi, którzy są tacy jak ja! Z takimi - którzy kochają to, co robią. Gotowanie jest dla mnie jak oddychanie - bez tego nie można żyć, a tworząc desery możemy uzyskać jeszcze większa frajdę poprzez dawanie radości innym - mówi Filip.

Warto dodać, że pszczynianin prowadzi bloga kulinarnego "Łobuz w Kuchni", na którym prezentuje swoje wypieki i zamieszcza przepisy.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.