pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 października 2005
  • wyświetleń: 2892

Sprawa tunelu c.d. - list Wicestarosty do Marszałk

Sprawa tunelu c.d. - list Wicestarosty do Marszałk


Nie milknie sprawa budowy tunelu pod torami kolejowymi na ul. Bielskiej. Przypomnijmy, że brak konkretów w tej sprawie był m.in. powodem wtorkowego protestu mieszkańców ul. Bieruńskiej, Chopina i Szymanowskiego, wzdłuż których kierowany jest obecnie ruch samochodów ciężarowych przejeżdzających przez Pszczynę. Poniżej publikujemy przekazany dzisiaj (środa) list Wicestarosty Pszczyńskiego Krystiana Szostaka (na zdjęciu, podczas wtorkowego protestu) do Marszałka Województwa Śląskiego Michała Czarskiego.

mot / pless.pl

-----------------------

List Wicestarosty Pszczyńskiego do Marszałka Województwa w sprawie tunelu

Pszczyna, dnia 12.10.2005r.


Szanowny Pan
Michał Czarski
Marszałek Województwa Śląskiego


Szanowny Panie Marszałku

Uprzejmie informuję, że w dniu 11 października br. odbył się protest mieszkańców Pszczyny dotyczący zwłoki w budowie tunelu pod torami kolejowymi na ul. Bielskiej.
Brak rozwiązania komunikacyjnego na w/w drodze powoduje poważne utrudnienia i niebezpieczeństwo dla zamieszkałych przy ul. Szymanowskiego, Chopina i Bieruńskiej.

Protest polegał na blokadzie ul. Chopina i Bieruńskiej od godz. 15.00 do 15.30, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu drogowym w całym mieście (dodatkowo zamknięty jest wiadukt na ul. Bielskiej). Stosowną petycję, którą otrzymałem od oburzonych mieszkańców, przekazuję Panu w załączeniu.

Pragnę również nadmienić, że poinformowałem protestujących o wynikach spotkania z p. Wiesławem Marasem w dniu 10.10.2005r., w którym udział wzięli także Burmistrz Pszczyny, jego Zastępca i Dyrektor PZD w Pszczynie. Pan Wiesław Maras zapewnił nas o rozpoczęciu budowy tunelu w 2006r. i zakończeniu przedsięwzięcia w 2007r. Zdesperowani mieszkańcy zapowiadają następne blokady, kolejna planowana jest na najbliższy piątek tj. 14.10.2005r.

Ze względu na wagę problemu proszę Pana Marszałka o podjęcie skutecznych działań, w tym przyjazd na spotkanie z mieszkańcami ulic, przez które przebiega wyznaczony objazd , w celu przedstawienia harmonogramu realizacji inwestycji. Na spotkaniu z p. Wiesławem Marasem uzyskaliśmy zapewnienie udziału w takim spotkaniu na początku listopada br.

Licząc na współpracę pozostaję w szacunku

Wicestarosta Pszczyński
Krystian Szostak


W załączeniu:
1. Petycja mieszkańców

Do wiadomości:
1. Pan Zbigniew Wieczorek – Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego
2. Zarząd Osiedla Podstarzyniec
3. Zarząd Osiedla Powstańców Śląskich
4. Powiatowy Zarząd Dróg w miejscu

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.