pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 września 2018
  • wyświetleń: 3134

8000 wypożyczeń roweru miejskiego w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pszczyński Rower" podaj

W tym sezonie z Pszczyńskich Rowerów Miejskich skorzystano ponad 8000 razy, na chwilę obecną zarejestrowanych jest ponad 2700 użytkowników. W roku ubiegłym było ich niemal 900.

Rower miejski, stacja Pszczyna rynek
Rower miejski w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- Obserwuję ogromne zainteresowanie wypożyczalnią miejskich rowerów. Pokazują to statystyki, które zdecydowanie wzrosły w stosunku do przeprowadzonego w ubiegłym roku programu pilotażowego - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Od 25 maja do 30 września 2018 roku mieszkańcy Pszczyny i Goczałkowic-Zdroju mogą korzystać z Pszczyńskiego Roweru Miejskiego. Jest to pierwszy system rowerowy na Śląsku obejmujący teren dwóch gmin. Do dyspozycji jest łącznie 8 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 80 rowerów.

Rowery można wypożyczać w Pszczynie na sześciu stacjach: Rynek, Osiedle Piastów, Dworzec PKP, Osiedle Stara Wieś i Osiedle Daszyńskiego oraz Ośrodek Sportów Wodnych w Łące. Dwie kolejne stacje - Korona zapory, Stary Dworzec PKP - zostały uruchomione w Goczałkowicach-Zdroju.

Aby korzystać z wypożyczalni wystarczy mieć aktywne konto w aplikacji Nextbike lub zarejestrować się na PszczynskiRower.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą przyszłe wypożyczenia.

W przyszłym roku sezon rowerowy rozpocznie się wcześniej, zaplanowano go bowiem na początek maja.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pszczyński Rower

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pszczyński Rower" podaj