pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 września 2018
  • wyświetleń: 3013

Pawłowice: GZK przeprowadził prace remontowe w szkołach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach" podaj

- Podczas wakacji udało się doposażyć sale chemiczne w dygestoria, przebudować i odmalować część pomieszczeń szkolnych - poinformował Urząd Gminy w Pawłowicach, podsumowując inwestycje przeprowadzone podczas przerwy od nauki.

Inwestycje remontowe w szkołach w Pawłowicach - 09.2018 · fot. UG Pawłowice


W związku z reformą systemu oświaty w 2017 r. i powrotu ośmioklasowej podstawówki, w szkołach podstawowych pojawiła się konieczność przystosowania sal do nauki niektórych przedmiotów w klasach siódmych i ósmych. Niezbędne stało się wyposażenie klas chemicznych w szafę chemiczną - tzw. dygestorium. Szafa podłączona jest do wody, kanalizacji oraz wentylacji, dzięki czemu przeprowadzanie różnorakich doświadczeń chemicznych jest bezpieczne zarówno dla nauczyciela jaki i dla uczniów. Właśnie w takie dygestoria wyposażono Szkołę Podstawową nr 2 w Pawłowicach, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krzyżowicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pielgrzymowicach.

W ostatniej z wymienionych szkół wykonano dodatkowo przebudowę sali chemicznej, wymieniając dotychczasową nawierzchnię z płytek ceramicznych na PCV. Kompletną przebudowę sali chemicznej przeprowadzono w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach. Klasę połączono z sąsiadującym gabinetem wstawiając przeszklenie, dzięki któremu można bezpiecznie przeprowadzać doświadczenia.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Pawłowicach przeprowadzono również przebudowę i remont sekretariatu, gabinetu dyrektora i wicedyrektorów, które zostały umiejscowione na parterze. Zaś na pierwszym piętrze powiększono i wyremontowano pokój nauczycielski. Odnowiona została również świetlica, która stała się nowoczesnym miejscem zabaw i nauki. Wszystkie prace wykonał Gminny Zespół Komunalny.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach" podaj