pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 września 2018
  • wyświetleń: 17822

[WIDEO] Rowerzysta na przejściu dla pieszych cudem uniknął zderzenia

O tym, że przejeżdżanie na rowerze przez przejście dla pieszych jest niebezpieczne przekonał się w ostatnim czasie młody chłopak, który cudem uniknął zderzenia z samochodem osobowym.Na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy kolejny filmik przedstawiający niebezpieczną sytuację na drodze. Zdarzenie miało miejsce w piątek, 7 września po godzinie 16.00 na ul. Wojciecha Korfantego w Pszczynie. Samochód jadący w stronę Ronda Miast Partnerskich przepuścił pieszą, która znajdowała się z jego prawej strony. W momencie kiedy kobieta zbliżała się do końca drugiego pasa jezdni, samochód zaczął ruszać. Prawdopodobnie kierowca nie zauważył wjeżdżającego na przejście dla pieszych rowerzysty. Chłopiec uniknął zderzenia zeskakując z roweru.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem rowerzysta przed przejściem dla pieszych powinien zejść z jednośladu i po upewnieniu się, że jest bezpiecznie, przejść na drugą stronę ulicy.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.