pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 września 2018
  • 12 września 2018
  • wyświetleń: 3162

Bezpłatne zajęcia pokazowe z klockami LEGO w PCKulu

Za nami:

W środę, 12 września o godzinie 16.00, a także 17.45 w Pszczyńskim Centrum Kultury odbędą się bezpłatne zajęcia pokazowe z robotyki z klockami LEGO® Wedo oraz Mindstorms. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7-15 lat. Obowiązują zapisy!

- Na naszych kursach robotyki, dzieci konstruują roboty z klocków LEGO® oraz LOFI a następnie sterują nimi za pomocą tabletów. Bawimy się programując OZOBOTY oraz gry w SCRATCH. Mali konstruktorzy uczą się podstaw programowania, samodzielnie tworzą potrzebny program na tablecie, dzięki któremu wprawiają swoje roboty w ruch - informują organizatorzy.

Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy na zestawach klocków dostosowanych do wieku dziecka i tabletach Samsung. Na każdych zajęciach budowany jest inny robot. - Dzięki zestawom LEGO® Education dzieci mają nieograniczone możliwości twórcze - mówią.

Robotyka ma służyć pobudzeniu kreatywności dziecka i doskonaleniu logicznego myślenia. Ma także stanowić zachętę do zainteresowania przedmiotami ścisłymi i nauką programowania od najmłodszych lat. Pomysłodawcy zajęć jako kolejne zalety robotyki przedstawiają: twórcze rozwiązywanie problemów, kształtowanie wyobraźni przestrzennej, poszerzanie zainteresowań, rozbudzenie ciekawości otaczającym światem, kształtowanie umiejętności miękkich - praca w zespole, prezentacja w grupie. Podkreślają też, że to przede wszystkim angażująca zabawa.

Zajęcia trwają 90 minut i będą odbywać się raz w tygodniu w środy. Godzina zajęć zależy od poziomu:
  • Poziom 1: LEGO® WeDo 2.0™, Ozobot BIT, programowanie Scratch - dla dzieci w wieku 7-9 lat, które rozpoczynają przygodę
  • z robotyką i programowaniem - zajęcia o 16:00
  • Poziom 4: LEGO® Mindstorms EV3® - Starsze dzieci, które rozpoczynają przygodę z robotyką i programowaniem lub ukończyły kurs w KREATIVO - zajęcia o 17:45


Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać, dzwoniąc pod numer 799-881-456.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.