pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 września 2018
  • wyświetleń: 11869

Pszczyna: ksiądz ostro o reklamach wyborczych wśród nekrologów

Podczas niedzielnej mszy w kościele Wszystkich Świętych w Pszczynie w ramach ogłoszeń duszpasterskich ksiądz odniósł się do plakatów z Marcelą Kanafek-Lewandowską, które pojawiły się wśród nekrologów. Poinformował, że ich pojawienie nie było konsultowane z parafią, a kościół dystansuje się od takich działań. Zapytana o tę sytuację kandydatka na urząd burmistrza zaprzecza, by jej plakaty pojawiły się w miejscach do tego nieprzeznaczonych i dodaje, że ktoś celowo mógł je przenieść na opisane tablice.

Kościół Wszystkich Świętych w Pszczynie
Kościół Wszystkich Świętych w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- W ubiegłym tygodniu miała miejsce sytuacja, która nie powinna się zdarzyć. Na tablicy z nekrologami pojawił się plakat w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Nikt tego nie konsultował z kapłanami tej parafii. Dystansujemy się od takiej sytuacji i jednocześnie informujemy, że jeżeli ktoś chce coś ogłosić przez wspólnotę parafialną, na tej lub innej tablicy ogłoszeń, treść ogłoszenia musi ustalić z ks. proboszczem - ogłosił w niedzielę z ambony ksiądz Damian Gatnar, proboszcz kościoła Wszystkich Świętych w Pszczynie. Podobna informacja pojawiła się w ogłoszeniach duszpasterskich na stronie parafii.

Choć ksiądz nie użył nazwiska, to wśród obecnych w kościele nie było wątpliwości, że to ogłoszenie dotyczyło kandydatki na urząd burmistrza Pszczyny - Marceli Kanafek-Lewandowskiej, której plakaty zachęcające do udziału w organizowanych przez nią spotkaniach pojawiły się w wielu punktach w mieście i sołectwach naszej gminy.

O komentarz do całej sytuacji poprosiliśmy samą zainteresowaną. W rozmowie z naszą redakcją Marcela Kanafek-Lewandowska zaprzecza, by ona sama i jej współpracownicy wieszali plakaty w miejscach przeznaczonych na inne cele, zwłaszcza nekrologi.

- Plakaty zamieszczane były na opłaconych słupach ogłoszeń Zieleni Miejskiej - mówi kandydatka Prawa i Sprawiedliwości. Zaznacza, że często w tych miejscach były krócej niż jeden dzień. - Przypuszczam, że plakaty były celowo zrywane i przenoszone w inne miejsce, być może również na tablice z nekrologami - dodaje.

Marcela Kanafek-Lewandowska, nekrologi Łąka
Reklama spotkania z kandydatką na burmistrza przy kościele w Łące (tutaj na ogólnodostępnej tablicy). Marcela Kanafek-Lewandowska zapewnia, że jej ogłoszenia pojawiają się tylko w miejscach do tego przeznaczonych. · fot. pless.pl


W poniedziałek Marcela Kanafek-Lewandowska zapewniła, że w najbliższych dniach wspólnie ze swoim sztabem objedzie miejscowości w gminie Pszczyna i sprawdzi w jakich miejscach znajdują się plakaty.

Wyjaśnienie redakcji pless.pl:

W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, że zamieszczone zdjęcie zostało wykonane w Łące. W tym miejscu plakat został zawieszony prawidłowo na tablicy sołeckiej.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.