pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 września 2018
  • 10 września 2018
  • wyświetleń: 14811

Tak niewielu chętnych na stanowisko burmistrza Pszczyny jeszcze nie było

Lada dzień poznamy wszystkich kandydatów na burmistrza Pszczyny. Dziś wszystko wskazuje na to, że kandydatów będzie zaledwie trzech. A jeśli tak się stanie, to będzie to pierwsza taka sytuacja, gdy tylko tyle osób będzie ubiegać się o najważniejsze stanowisko w gminie.

Ratusz, Urząd Miejski w Pszczynie
Tak niewielu chętnych na stanowisko burmistrza Pszczyny jeszcze nie było. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Na półtora miesiąca przed wyborami oficjalnie swój start potwierdziło dwóch kandydatów. To Dariusz Skrobol oraz Marcela Kanafek-Lewandowska. Najprawdopodobniej swojego kandydata będzie miał również Komitet Wyborczy Wyborców "Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego", lecz nie poznaliśmy jeszcze nazwiska osoby, która ma walczyć o najwyższy urząd w gminie (wszystko wskazuje na to, że będzie to ktoś z dwójki: Przemysław Wieczorek i Kamil Widłok).

Jeżeli do tych kandydatów nie dołączy już nikt inny, to będzie oznaczało, że w wyborach na burmistrza Pszczyny wystartuje najmniej kandydatów od czasu reformy administracyjnej w 1999 roku. Nigdy wcześniej nie było tak niewielu chętnych. By Wam to pokazać przygotowaliśmy infografikę z listą kandydatów na burmistrza w latach 2002-2014.W 2002 roku burmistrzem chciało zostać pięć osób: Henryk Studzieński, Józef Tetla, Waldemar Januszewski, Jerzy Pistelok oraz Józef Szczepańczyk. Ostatecznie wygrał ten pierwszy.

Cztery lata później w wyborcze szranki o najważniejszą funkcję w mieście stanęło czterech kandydatów: Krystian Szostak (wybrany następnie burmistrzem), Henryk Studzieński, Waldemar Januszewski i Henryk Krzyżowski.

W 2010 roku rywalizowali ze sobą: Dariusz Skrobol (wybrany burmistrzem w II turze), Mirosław Kraus, Aleksander Malcher i Jan Lipniak, czyli także czterech kandydatów.

Rok 2014 jest był w tym kryterium wyjątkowy. Burmistrzem Pszczyny zamierzało zostać aż sześć osób. Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała jako kandydatów: Henryka Kondzielnika, Czesława Monia, Łukasza Niedzwiedzkiego, Pawła Sadzę, Dariusza Skrobola i Przemysława Wieczorka.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.