pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 września 2018
  • wyświetleń: 2803

[ZDJĘCIA] Na rowerach z czeskiego Havirova do Pszczyny

W środę, 5 września 20 rowerzystów z powiatu pszczyńskiego oraz Czech wyruszyło z czeskiego Havířova w stronę ziemi pszczyńskiej.

Wyprawa rowerowa z Havirowa do Pszczyny - 09.2018 · fot. Powiat


Wieczorem cykliści dotarli do Pielgrzymowic, gdzie spędzili noc, a rano znów wsiedli na rowery i zwiedzali okoliczne atrakcje, m.in. w Strumieniu i Goczałkowicach-Zdroju. Trzeciego dnia uczestnicy wyprawy zwiedzają Pszczynę, m.in. zagrodę żubrów, Muzeum Zamkowe oraz skansen. Łącznie, w ciągu trzech dni pokonają ok. 100 km na rowerach.

Pierwsza wyprawa odbyła się 11 lipca, kiedy polscy i czescy rowerzyści wyruszyli spod pszczyńskiego starostwa, aby zobaczyć najciekawsze i najpiękniejsze miejsca pogranicza polsko-czeskiego.

Wyprawa rowerowa z Havirowa do Pszczyny - 09.2018
Wyprawa rowerowa z Havirowa do Pszczyny - 09.2018 · fot. Powiat


Na zakończenie projektu stworzona zostanie strona internetowa i wydana zostanie mapa z trasami rowerowymi, którymi przejadą uczestnicy. Polsko-czeskie wyjazdy rowerowe zorganizowane zostały w partnerstwie przez powiat pszczyński oraz Mikroregion Žermanické a Těrlické přehrady w ramach projektu "Study Tour w krainie 4 jezior".

Mikroprojekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy

euroregion logo
fot. Powiat

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.