Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 września 2018
  • wyświetleń: 3409

[ZDJĘCIA] Kobiór ma pierwszą pełnowymiarową salę gimnastyczną

W poniedziałek, 3 września przy Szkole Podstawowej w Kobiórze otwarta została sala gimnastyczna, o budowę której gmina starała się od wielu lat.

Kobiór ma pierwszą pełnowymiarową salę gimnastyczną - 3.09.2018 · fot. Powiat


Jak wspominał wójt gminy Kobiór, Eugeniusz Lubański, starania o budowę pierwszej pełnowymiarowej sali gimnastycznej w Kobiórze podejmowane były już w 2009 r., kiedy gmina składała pierwsze wnioski o dofinansowanie inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Środki na budowę sali udało się jednak pozyskać dopiero kilka lat później z ministerialnego programu budowy pełnowymiarowych sal gimnastycznych w gminach wiejskich.

Sala gimnastyczna w Kobiórze kosztowała ponad 3 mln zł, ale ponad 2 mln zł wyniosło dofinansowanie. - Gmina musiała zabezpieczyć ponad milion złotych wkładu własnego, dlatego zadanie realizowaliśmy w ciągu trzech lat. Prace rozpoczęły się w 2016 roku, a w czerwcu 2018 r. uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie. Doczekaliśmy się nowoczesnej, obszernej sali gimnastycznej i mam nadzieję, że długo będzie służyła następnym pokoleniom w Kobiórze - nie krył radości Eugeniusz Lubański.

Kobiór ma pierwszą pełnowymiarową salę gimnastyczną - 3.09.2018
Kobiór ma pierwszą pełnowymiarową salę gimnastyczną - 3.09.2018 · fot. Powiat


- Kobiór cały czas się rozwija dlatego inwestycje oparte na zrównoważonym rozwoju mają sens. Gratuluję świetnej współpracy z agendami rządowymi i Radą Gminy Kobiór - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza, a młodym mieszkańcom Kobióra życzył, aby za kilka lat byli reprezentantami Polski w grach zespołowych i lekkiej atletyce. - Uczcie się tego na tej sali - dodał.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.