pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 września 2018
  • wyświetleń: 2499

Zakończono remont ul. Górniczej w Woli pomiędzy blokami

Zakończono przebudowę drogi gminnej, przy ul. Górniczej w Woli pomiędzy blokami 6, 8, 9, 11 oraz przy Centrum Kultury w Woli.

Remont ul. Górniczej w Woli - 03.09.2018 · fot. UG Miedźna


Zakres inwestycji obejmował między innymi: wymianę nawierzchni drogi, zabudowę dodatkowej studzienki ściekowej, wymianę odcinków krawężnika, frezowanie nawierzchni drogi, zabudowę liniowego cieku z polimerobetonu, wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego, wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego.

Wykonawcą robót była firma Drogród z Ćwiklic, a całkowity koszt remontu łącznie z dokumentacją projektową oraz nadzorem inwestorskim wyniósł 276.081,25 zł.

Remont drogi był możliwy dzięki przejęciu przez gminę Miedźna, aktem notarialnym spisanym w marcu tego roku od Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. - działek wolnych od obciążeń i hipoteki.

Wcześniejsze przejęcie działek nie było możliwe, ponieważ księgi wieczyste, w których wpisane były działki położone przy ul. Górniczej, obciążone były wysokimi kwotami hipoteki.

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.