pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 października 2005
  • wyświetleń: 2146

Marszałek wie o proteście

Będzie blokada! Zgodnie z zapowiedziami zdesperowani mieszkańcy Pszczyny wyjdą dzisiaj na ulice by protestować przeciwko nadmiernemu, wręcz nie do zniesienia, ruchowi samochodów ciężarowych pod swoimi domami. Przypomnijmy, Pszczyna nie ma obwodnicy, a od dzisiaj remontowany będzie wiadukt na ulicy Bielskiej, co spowoduje paraliż komunikacyjny w mieście i - najprawdopodobniej - na krajowej "jedynce".

O planach zablokowania ruchu w Pszczynie przez mieszkańców został wczoraj poinformowany wicemarszałek województwa śląskiego Wiesław Maras. Wiadomość przekazali mu pszczyńscy samorządowcy.

Władze województwa śląskiego, odpowiedzialne za kłopoty komunikacyjne w Pszczynie, chcą zrobić tunel pod torami na ulicy Bielskiej, który (przynajmniej w części) rozwiąże problem ruchu samochodowego w mieście.

Być może do dzisiejszego protestu by nie doszło, gdyby o tych planach marszałek poinformował zdesperowanych mieszkańców, jednak nikt z województwa nie widział potrzeby spotkania się z pszczynianami.

Iza / Mega FM

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.