Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 września 2018
  • 8 września 2018
  • wyświetleń: 16559

[WIDEO i ZDJĘCIA] Komunikacja gminna w Pszczynie już działa

1 września uruchomiona została w Pszczynie gminna komunikacja. Póki co obsługiwane są trzy linie, ale burmistrz Dariusz Skrobol zapowiada, że czynione będą starania, by siatka połączeń była jeszcze większa, a autobusami seniorzy i dzieci mogli podróżować nieodpłatnie.- Uruchomiliśmy trzy pierwsze linie. To linie B, C i D, które obsługują część naszych sołectw i przede wszystkim miasto Pszczyna - mówi burmistrz Dariusz Skrobol i wylicza, że autobusy poza samym miastem będą zatrzymywać się na przystankach w: Ćwiklicach, Rudołtowicach, Studzienicach, Jankowicach, Piasku i Czarkowie.

- Linie są mniej więcej rozstawione tak, że co godzinę autobus kursuje. Nałożone są na plan transportowy powiatu i województwa. Linie gminne są wolniejsze, ale dojeżdżają do bardzo precyzyjnie wybranych punktów - zachęca do korzystania z nich burmistrz.

Komunikacja gminna w Pszczynie (przejazd z burmistrzem Dariuszem Skrobolem) - 03.09.2018 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Umowa z firmą transportową została podpisana na okres trzech lat. Kwota, którą zabezpieczono w budżecie na lata 2018, 2019 i 2020 to prawie cztery miliony złotych.

Burmistrz zapowiada, że gmina nie poprzestanie na trzech liniach. W przyszłym roku planuje uruchomić kolejne połączenia, tym razem z Wisłą Wielką, Wisłą Małą i Studzionką. Dariusz Skrobol zapewnia także, że czynione będą starania, by w przyszłości z komunikacji gminnej bezpłatnie mogli korzystać seniorzy i dzieci.

Aktualny rozkład jazdy oraz cennik biletów znajdziecie na stronie: pkg.pszczyna.pl

BM, Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.