pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 września 2018
  • wyświetleń: 11201

[ZDJĘCIA] Początek nowego roku szkolnego!

Dziś rozpoczyna się rok szkolny! Dzieci wracają do szkolnych ławek i nauki po dwumiesięcznej przerwie.

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 - 3.09.2018 · fot. BM / pless.pl


W tym roku pierwszym dniem wolnym od nauki będzie 1 listopada (czwartek). Zimowa przerwa świąteczna przypada na dni 24-31 grudnia. Tych, którzy już nie mogą doczekać się kolejnej dłuższej przerwy, tym razem zimowej, informujemy, że ferie w województwie śląskim zaplanowano na dni od 11 do 24 lutego.

Przerwa wielkanocna dla uczniów to w 2019 roku dni od 18 do 23 kwietnia. Wolne będą również oczywiście 1 i 3 maja. Na dzień 20 czerwca przypada święto Bożego Ciała, a dzień później uroczyście zakończony zostanie rok szkolny... i znów rozpoczną się wakacje.

Rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum im. Bolesława Chrobrego - 3.09.2018 · fot. Powiat


Ponad 600 gimnazjalistów, którzy kilka miesięcy temu stanęli przed wyborem dalszej ścieżki edukacji postawiło na powiatowe placówki. 492 uczniów rozpoczęło dzisiaj rok szkolny w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. 170 z nich to pierwszoklasiści.

- Wybór tej szkoły to dla was też pewne zobowiązanie. Od dzisiaj jesteście jej częścią i wpisujecie się w jej historię. Przed wami fantastyczne trzy lata. Życzę wam, aby każdy z kilkuset dni spędzonych w tej szkole był niepowtarzalny i wpłynął na to, że o chrobrym będzie się mówić jeszcze lepiej - mówił do pierwszoklasistów starosta pszczyński, Paweł Sadza.

- Przed wami kolejny etap, w którym kształtować będziecie swoją przyszłość. Mam nadzieję, że będziecie realizowali swoje marzenia i zapisywali karty bogatej historii tej szkoły - podkreślała dyrektor "Chrobrego", Renata Dyrda.

Do powiatowych placówek łącznie uczęszczać będzie prawie 2200 uczniów. W tym roku szkolnym w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 naukę pobierać będzie 865 uczniów. 214 z nich to pierwszoklasiści. Z kolei w Samochodówce uczy się łącznie 559 osób. W tym roku szkołę zasiliło 168 nowych uczniów. W ZSZiO w Woli uczy się łącznie 86 uczniów, natomiast z Zespole Szkół nr 3 Specjalnych 184.

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.