pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 września 2018
  • 3 września 2018
  • wyświetleń: 11566

W szpitalu powiatowym przyjęto ponad pół tysiąca pacjentów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Minął miesiąc od ponownego uruchomienia pszczyńskiego szpitala. Przez pierwsze 31 dni działalności placówka przyjęła 545 pacjentów!

szpital
W szpitalu powiatowym przyjęto ponad pół tysiąca pacjentów · fot. Powiat


Przez pierwszy miesiąc działalności powiatowego szpitala na oddziały przyjętych zostało 545 pacjentów. Izba Przyjęć udzieliła pomocy 866 osobom, które nie wymagały hospitalizacji. W szpitalu na świat przyszło 45 noworodków.

- Liczba przyjętych pacjentów potwierdza jak ważne jest, by ta placówka istniała na naszym terenie. Pierwszy pacjent pojawił się w szpitalu 31 lipca pięć minut przed północą - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Kontrakt z NFZ obowiązuje od 1 sierpnia 2018 r. do 30 czerwca 2021 r. i obejmuje następujące oddziały: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej, neonatologiczny, geriatryczny, chorób wewnętrznych, neurologiczny, ginekologiczno-położniczy oraz świadczenia w izbie przyjęć.

Sesja Rady Powiatu - 29.08.2018
Sesja Rady Powiatu - 29.08.2018 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- Kontrakt opiewa na kwotę 28,3 mln zł i jest o ok. 8 mln niższy od kontraktu realizowanego przez spółkę Centrum Dializa. Obejmuje świadczenia dotychczas realizowane w Pszczynie jednak z bardzo istotnymi wyjątkami. Niestety, w szpitalu nie są realizowane zabiegi tzw. endoprotezoplastyki kolan i bioder ze względu na to, że w trakcie negocjacji NFZ poinformował, że kontraktu na te świadczenia nie przyzna. Nie mamy odrębnego kontraktu na rehabilitację oraz na tomograf i rentgen. Oczywiście wszystkie te badania wykonywane są dla naszych pacjentów nieodpłatnie, natomiast nie mamy możliwości przyjmowania pacjentów ze skierowaniem z peozetów, aby udzielić im tych usług medycznych z finansowaniem NFZ. Bardzo dużą bolączką jest brak kontraktu na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną. Do dziś NFZ nie rozpisał konkursu na poradnie, liczymy, że stanie się to jak najszybciej, ponieważ są one elementem niezwykle ważnym i uzupełniającym funkcjonowanie szpitala. Nie ogłoszono także konkursu na prowadzenie Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Zabiegamy o przyznanie naszemu powiatowemu szpitalowi środków na te świadczenia - zapewnia starosta.

Podczas sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego dr n. med. Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie podkreślał, że pierwsza transza środków kontraktu przyznanego przez NFZ wpłynie do szpitala dopiero po 20 września, dlatego bardzo istotne jest wsparcie finansowe udzielane przez powiat, pozwalające na rozpoczęcie działalności szpitala.

- Posiadanie szpitala jest bezpieczeństwem dla wszystkich mieszkańców, ale również wielkim kosztem. Chciałbym, żeby radość i poczucie bezpieczeństwa z tego, że mamy szpital opierała się również na współfinansowaniu tego szpitala. Nie będę prosił o pieniądze na bieżącą działalność. Ale na pewno będę prosił o wsparcie zarówno Radę Powiatu, jak i Radę Miejską i Rady Gmin o wsparcie zadań inwestycyjnych czy zakupu sprzętu - mówił Marcin Leśniewski.

Sesja Rady Powiatu - 29.08.2018
Sesja Rady Powiatu - 29.08.2018 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj