pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 września 2018
  • wyświetleń: 2557

Remont ulicy Wodzisławskiej w Pawłowicach za blisko milion złotych

920 tys. zł pochłoną prace związane z remontem ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach. Środki na ten cel przeznaczą gmina Pawłowice oraz powiat pszczyński.

Ul. Wodzisławska w Pawłowicach - 08.2018 · fot. Powiat


- Ulica Wodzisławska była mocno obciążona podczas budowy obwodnicy Pawłowic. Teraz wspólnie z gminą Pawłowice wyremontujmy odcinki, które są w najgorszym stanie technicznym - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Prace będą polegać na remoncie jezdni z miejscową wymianą podbudowy na odcinku ponad 700 m (od ronda w kierunku Jastrzębia oraz w rejonie skrzyżowania z ul. Górniczą), remoncie nawierzchni jezdni na rondzie, remoncie ścianek przepustów, poboczy, odtworzeniu oznakowania poziomego jezdni oraz wykonaniu pozostałych robót towarzyszących.

Inwestycja pochłonie niemal 920 tys. zł, z czego 735 tys. zł to wkład gminy Pawłowice, a niemal 185 tys. - powiatu pszczyńskiego. Roboty wykona firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o. z siedzibą w Gierałtowicach.

podpisanie umowy
920 tys. zł pochłoną prace związane z remontem ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach. · fot. Powiat


- To nie koniec prac na ul. Wodzisławskiej. Finalizujemy umowę z Jastrzębską Spółką Węglową na wykonanie projektu kompleksowej przebudowy drogi na odcinku od ul. Górniczej do obwodnicy, łącznie z przebudową skrzyżowania z ul. Kruczą. Na podstawie ugody z kopalnią, droga zostanie wyremontowana w ramach naprawy szkód górniczych - dodaje starosta Paweł Sadza.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.