Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2018
  • 24 września 2018
  • wyświetleń: 23336

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pszczyńska Kapsuła Czasu została zakopana na sto lat

23 września o godzinie 13.00 w pszczyńskim parku odbyło się uroczyste zakopanie Pszczyńskiej Kapsuły Czasu. Dokumenty zgromadzone przez mieszkańców Pszczyny, instytucje, firmy, a także organizacje pozarządowe będą w ziemi równe sto lat.

Zamknięcie i zakopanie Pszczyńskiej Kapsuły Czasu - 23.09.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Kapsuła została zakopana przy alejce prowadzącej na Eiskeler. O godzinie 13.13 wykonano wspólne zdjęcie z drona, które również zostało umieszczone w kapsule.

"Pszczyńska kapsuła czasu" z nierdzewnego metalu zakopana zostanie w parku na 100 lat jako przekaz pszczynian z 2018 roku. W specjalnych bezkwasowych teczkach każdy mieszkaniec mógł zostawić kolejnym pokoleniom informacje o sobie, rodzinie, mieście. Kapsuła z tymi relacjami zostanie odkopana w 2118 roku.

Zakopanie Pszczyńskiej Kapsuły Czasu - 23.09.2018 · fot. Grzegorz Załucki


- Pragniemy przekazać przyszłym pokoleniom jacy My, mieszkańcy gminy Pszczyna, jesteśmy w 2018 roku. Jak obecnie wygląda nasze miasto, jak wyglądamy, w co się ubieramy, jak lubimy spędzać czas, jaka jest historia naszej rodziny, co lubimy jeść..., a może, jak wyobrażamy sobie świat za 100 lat - informuje Urząd Miejski w Pszczynie, który jest organizatorem akcji.

Loading...


Loading...

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.