Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 4115

[ZDJĘCIA] Henryk Wita ze Statuetką Żubra Pszczyńskiego

Podczas sierpniowej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego Henryk Wita, trener piłkarski, który od ponad 30 lat szkoli pszczyńską młodzież otrzymał z rąk starosty Pawła Sadzy Statuetkę Żubra Pszczyńskiego. Nagroda została przyznana za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

Henryk Wita ze Statuetką Żubra Pszczyńskiego - 29.08.2018 · fot. BM / pless.pl


Działalność społeczna Henryka Wity w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej od ponad 30 lat jest związana z Pszczyną. Jako trener piłkarski szkolił m.in. w LKS Stara Wieś, ATS Orły Mirosława K., Iskra Pszczyna, a obecnie w LKS Czarków. Jest także nauczycielem wychowania fizycznego w jednej z pszczyńskich szkół podstawowych.

- Pana Henryka cechuje niezwykła skromność, rzetelność i pracowitość. To wielki zaszczyt móc uhonorować pana jedną z najważniejszych nagród przyznawanych w powiecie - mówił wręczając statuetkę starosta Paweł Sadza.

Najlepszym świadectwem umiejętności trenerskich Henryka Wity są liczne osiągnięcia jego podopiecznych. Do najważniejszych należą m.in. Halowe Mistrzostwo Śląska LZS Juniorów w 1988r., Mistrzostwo Podokręgu Tyskiego (w sezonie 1987/1988) czy awans seniorów do klasy okręgowej (ówczesna IV liga) w tym samym sezonie.

Żubr Pszczyński dla Henryka Wity - 29.08.2018 · fot. Powiat


Jego wychowankami było wielu znakomitych sportowców. W tym gronie znajdują się m.in. Bogdan Prusek, Przemysław Pitry, Rafał Nachajski czy Paweł Stalmach. Swoje treningi piłkarskie pod okiem Henryka Wity rozpoczynał również obecny piłkarz Legii Warszawa, Łukasz Zjawiński.

Sam trener również może pochwalić się bogatą karierą piłkarską. W latach 70. rozegrał ponad 100 spotkań w polskiej ekstraklasie, a także był powoływany do reprezentacji młodzieżowej i zagrał w finale Pucharu Polski.

- Dziękuję za to wyróżnienie. Mam nadzieję, że jeszcze paru piłkarzy uda mi się wychować. Na pewno są na to widoki, bo paru zdolnych jeszcze mamy - mówił Henryk Wita dziękując za otrzymaną nagrodę.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.