Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2018
  • 30 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 10620

[WIDEO, ZDJĘCIA] Jest już pierwsza warstwa asfaltu na ul. Słonecznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy" podaj

W środę, 29 sierpnia rozpoczęły się prace związane z układaniem pierwszej warstwy asfaltu na ul. Słonecznej.

Układanie asfaltu na ul. Słonecznej w Pszczynie - 29.08.2018 · fot. Arkadiusz Gardiasz / Kolonia Jasna


- To obecnie największa drogowa inwestycja, którą realizuje gmina Pszczyna. Kończy się jeden z ważniejszych etapów. Położono pierwszą warstwę asfaltu. Oznacza to większy komfort dla mieszkańców ul. Słonecznej - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

- Wszystko wskazuje na to, że prace te zakończą się do końca tygodnia. Następnie wykonawca przystąpi do budowy ronda przy skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej, Słonecznej i Dobrawy oraz chodników wzdłuż ul. Słonecznej - informuje równocześnie Arkadiusz Gardiasz, przewodniczący Zarządu Osiedla Kolonia Jasna.

Loading...


Burmistrz zaznacza, że przebudowa ulic Słonecznej i Dobrawy wraz z budową ronda to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych tej kadencji. - To podstawowe założenie mojego programu wyborczego dla tej części miasta. Zależało mi na tym, aby zaprojektować także ścieżkę rowerową, która będzie zbiegała się ze ścieżką łączącą zaporę w Goczałkowicach z centrum miasta, w budowie której również partycypowała gmina Pszczyna - podkreśla Dariusz Skrobol.

Kompleksowa przebudowa największych ciągów komunikacyjnych dwóch osiedli: Piastów i Kolonia Jasna będzie kosztowała ponad 7 mln zł. - To ogromna inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Wraz z moim zastępcą na bieżąco nadzorujemy realizację poszczególnych etapów budowy. Uczestniczymy również w radach budowy. O tym co dzieje się na placu budowy informuje powołany przez mnie inspektor nadzoru Pan Jacek Kubis - mówi burmistrz.

Pierwsza warstwa asfaltu na Słonecznej już wylana


pszczyna,ulicasłoneczna,remont,asfalt,osiedlekoloniajasna,fotodnia,instagramPrzypominamy, że docelowo na ul. Słonecznej wykonana zostanie m.in. nowa konstrukcja dwóch jezdni o szerokości 5,5m każda, na którą składać się będzie pas ruchu o szerokości 3m oraz pas postojowy o szerokości 2,5m. Wzdłuż przedmiotowej ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2m. Po drugiej stronie ścieżkę rowerową o szerokości 2m odsuniętą od jezdni o 0,75m oraz chodnik o szerokości 1,5m.

Inwestycja obejmuje także ul. Dobrawy, gdzie zaprojektowana jezdnia będzie miała szerokość 7m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1 m do 3,75m przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2m.

Odcinek trzeci całego przedsięwzięcia obejmuje część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi 0,1km Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8m ulepszonymi kostką betonową.

Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg "Drogopol" z Katowic. Na ich realizację Urząd Miejski przeznaczy 7.225.077,07 zł. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to wrzesień 2019 r.

Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy" podaj

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.